12 років ув’язнення отримала «перша заступниця» окупаційного голови Скадовська на Херсонщині

2 месяца назад 0

За матеріалами СБУ 12 років тюрми отримала Тетяна Калиновська, обрана окупаційною владою «першою заступницею» так званого «голови Скадовської військової адміністрації».

Про це повідомила пресслужба СБУ Херсонської області.

Жінка підтримала рішення вищого політичного та військового керівництва рф щодо окупації Скадовського району Херсонщини та зголосилась на співпрацю з незаконною владою.

Після призначення на «посаду» зловмисниця виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції. Здійснювала підбір працівників до окупаційного органу влади та підпорядкованих йому установ та організацій.

Закликала місцевих мешканців співпрацювати з «новою» владою та працевлаштуватись до створених державою-агресором окупаційних органів  влади.

З метою популяризації росії, організовувала участь працівників окупаційної адміністрації та підпорядкованих підприємств у масових заходах.

За вказівкою Калиновської учасники однієї з «урочистостей» мали при собі російську символіку та замінили державний прапор на Скадовській міськраді на триколор.

Зрадниця «зливала» окупантам інформацію про місцевих військовослужбовців, правоохоронців та волонтерів. Під її «перо» потрапляли й земляки, які мали проукраїнську позицію та не підкорялись злочинній владі. Згодом окупанти незаконно затримували наших громадян, кидали на підвал та знущались з метою схилення до співпраці.

На підставі зібраних доказів суд визнав Калиновську винною за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) та ст. 111-2 (пособництво державі-агресору) Кримінального кодексу України. Вона отримала дванадцять років позбавлення волі.

Розслідування проводили співробітники СБУ в Херсонській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.