8 медзакладів у Херсонській області безоплатно надають послугу ведення вагітності 

2 месяца назад 0

Ведення вагітності в амбулаторних умовах акушером-гінекологом виділене в окремий пакет медпослуг Програми медичних гарантій.

 

На пакет «Ведення вагітності в амбулаторних умовах» 686 медзакладів по всій Україні уклали договори з НСЗУ на загальну суму понад 615,7 млн грн. А це означає, що вагітні можуть звернутися по допомогу в будь-який із цих закладів і отримати її безоплатно: за спостереження вагітності, необхідні консультації, аналізи та дослідження вже заплатила держава.

«Обравши медичний заклад, який має діючий договір з НСЗУ за пакетом “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”, кожна українська жінка може отримати безоплатні послуги під час ведення вагітності. Національна служба здоров’я оплачує ультразвукове дослідження, ряд важливих скринінгів, аналізів, консультацію лікарів та вузьких спеціалістів. Медичні заклади Півдня у цьому році вже отримали понад 25 мільйонів за послуги, які вони надали вагітним за цим пакетом” , — пояснює керівник Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ  Денис Чорний

У Херсонській області договір за пакетом мають 8 медичних закладів. Загалом, з початку року послугу отримали 307 пацієнток.

Жінка може звернутися по послугу самостійно або за направленням свого сімейного чи лікуючого лікаря.

Які послуги покриваються Програмою медичних гарантій:

• контроль стану здоров’я вагітної, консультації, індивідуальний план ведення вагітності;

• проведення необхідних лабораторних та інструментальних досліджень, у тому числі дослідження функції щитоподібної залози, аналізи на інфекції та віруси, УЗД, КТГ, ЕКГ тощо;

• пренатальний скринінг: УЗД, дослідження рівнів біохімічних маркерів;

• оцінка факторів ризику прееклампсії та її профілактика;

• направлення до перинатального консиліуму за участі інших фахівців при виявленні у плода ознак аномалій чи патологій;

• направлення на комісію з визначення показань для штучного переривання вагітності від 12 до 22 тижнів за медичними показами;

• надання невідкладної медичної допомоги;

• інформаційна підготовка до пологів та батьківства;

• направлення на профілактичні щеплення;

• психологічна підтримка тощо.

Знайти найближчий до вас заклад, законтрактований за пакетом «Ведення вагітності в амбулаторних умовах», можна на  на карті місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг – оберіть область та групу послуг («35 Ведення вагітності в амбулаторних умовах»). Або телефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже потрібний медзаклад. 

Більше про безоплатні медичні послуги – в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням: .