Адвокат Олексія Кисельова готує касаційну скаргу на вирок Джанкойського “суду”

6 месяцев назад 0

Адвокат незаконно ув’язненого та засудженого в окупованому Криму до восьми з половиною років колонії капітана ВМС України Олексія Кисельова готує касаційну скаргу на вирок Джанкойського районного “суду”.

Про це виданню повідомила невістка Олексія  Марія Кисельова.

Адвокат, який захищає Олексія, формує касаційне оскарження вироку суду” , – каже жінка.

За її словами, Олексій надіслав рідним два листи через російський застосунок “Зонателеком”. У них він пише, що перебуває в камері з трьома ув’язненими – один з них із Криму, а інший з Азербайджану. Також він повідомляє, що в нього все добре і він тримається.

Під час перебування в Сімферопольському СІЗО в нього загострилась екзема. Як у нього зараз зі здоров’ям у тюрмі “Владимирський централ”, нам невідомо” , – додає Кисельова.

Марія розповідає, що після окупації Криму Олексій переїхав до Генічеська. Там чоловік продовжив вести громадську діяльність та став співзасновником благодійного фонду “Переселенець СОС”. Вони допомагали з житлом та роботою переселенцям із Криму, Донецької та Луганської областей. Він також був членом Червоного Хреста.

Про те, що почнеться російське вторгнення, він говорив завжди. Казав, що українці мають готуватися. Він навіть говорив, що в Генічеську мають готувати укриття для цивільних. І цим питанням має займатися громада міста” , – зазначає Марія Кисельова.

Як вона пригадує, Олексія викрали на вулиці двоє невідомих у чорному одязі. Йому натягнули на голову мішок, затягнули до машини та привезли до його будинку. Після обшуку у квартирі чоловіка відвезли до штабу Росгвардії в Генічеську.

Нагадаємо, 22 липня 2022 року росіяни викрали в Генічеську на Херсонщині волонтера й екскомандира корабля “Славутич” ВМСУ Олексія Кисельова.

Відомо, що його катували струмом та били протягом п’яти днів у професійно-технічному училищі №17 Генічеська, де базувався підрозділ Росгвардії.

Через п’ять діб його перевезли до Сімферополя в будівлю “кримського управління ФСБ”, де продовжили знущання та тортури.

Тільки після цього “слідчий ФСБ” провів офіційне затримання та відкрив кримінальну справу.

29 липня незаконний “Київський райсуд” Сімферополя заарештував його на два місяці.

Під час судового слідства Кисельов заявляв, що до нього застосовували тортури, один зі свідків повідомив, що не може стверджувати, чи був Кисельов членом незаконного формування, а інший свідок звинувачення визнав, що підписав складені співробітником слідчих органів свідчення, не читаючи їх.

17 лютого 2023 року незаконний “Джанкойський районний суд” засудив Кисельова до восьми з половиною років колонії суворого режиму. “Суд” визнав його винним за статтею 208 КК РФ (“Організація незаконного збройного формування або участь у ньому, а так само участь у збройному конфлікті або воєнних діях з метою, що суперечить інтересам Російської Федерації”).

За версією обвинувачення, колишній капітан нібито готував морську блокаду Криму і перебував у кримськотатарському добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджихана. Кисельов під час попереднього і судового слідства провину не визнав.

Центр прав людини ZMINA разом з українськими та міжнародними партнерами документує насильницькі зникнення, затримання та викрадення цивільних осіб на тимчасово окупованих територіях. Якщо ваші рідні зникли або ви маєте побоювання, що їх могли викрасти, – напишіть, будь ласка, на нашу електронну адресу [email protected]. Наш представник зв’яжеться з вами. 

Отримана інформація за згодою заявника буде використана для звернень до національних та міжнародних слідчих органів, а також міжнародних організацій для внесення ними інформації до періодичних звітів, зокрема до Комітету ООН проти тортур, Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідувань подій в Україні, Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, Міжнародного кримінального суду тощо, для  документування та подальшого розслідування скоєних воєнних злочинів в Україні й притягнення винних до відповідальності.