Акциз на автогаз можуть підвищити втричі: як зміняться ціни на пальне на АЗС

2 недели назад 0

У Верховній Раді запропонували підвищити акциз на скраплений газ утричі – до 169 євро за 1000 л. Стало відомо, як це вплине на вартість палива на АЗС.

На даний момент вказаний акциз становить 52 євро. Директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн вважає, що його розмір з кожного літра має бути однаковим. Проте законодавці вирішили зробити акциз на автомобільний газ на 20% нижчим, ніж на решту.

За словами Куюна, йдеться про справедливість. Він не розуміє, чому водій автомобіля на бензині змушений оплачувати акциз у чотири рази більше – 213 євро, ніж на автогаз. Експерт наголосив, що автогаз не є унікальним енергоносієм, який "пахне трояндами". Йдеться про такий же продукт нафтопереробки, як бензин чи дизельне паливо.

Куюн зазначив, що раніше в Європі надавали пільги на встановлення ГБО, а зараз вони діють на покупку автомобілів. На його думку, за кілька років таких вигідних умов не буде.

Що буде з цінами на автогаз на АЗССергій Куюн дійшов висновку, що підвищення акцизу спричинить подорожчання автогазу до 4,5 грн/л. Однак пальне у будь-якому випадку подорожчало б через забастовки польських перевізників на кордоні. Вартість палива сягнула 31 грн/л.

"При бензині по 55 грн/л було 48%, а стане 56% ціни бензину. Це при тому, що таксисти – найбільш показова та економна публіка – вважають газово-бензиновим паритетом 80% (витрата газу більша на 15-20% бензину) Тобто економія по відношенню до бензину збережеться й чимала!" – запевнив фахівець.
Очікується, що підвищення акцизу на автогаз дозволить щомісячно додавати до держбюджету мільярд гривень.