Армія РФ обстрілами щодня руйнує будинки в Херсоні. Як живуть люди та на яку допомогу можуть розраховувати

8 месяцев назад 0

Щодня російські військові обстрілюють Херсон. Цілять по житлових кварталах, руйнують будинки та квартири місцевих жителів.

Херсонка  Валентина Чокова розповіла, що її половину будинку на двох господарів, обстріляли 12 липня 2023 року. Тобі у них загорівся спільний з сусідами дах, сусідську половину вже відремонтували.

"Вся кімната брудна, ліжко зовсім зіпсовано, все сиплеться на голову, щодня прокидаємось та починаємо скидати з себе сміття та воду виносити. А що нам робити? От вирішили позичити гроші і накрити хоч якось дах",  — розказує жінка. Херсон, зруйнований обстрілами РФ паркан у приватному будинку, 24 листопада 2023 рік. Фото: Суспільне Херсон
Частину даху в одній з кімнат відремонтували волонтери. За допомогою щодо ремонту стелі в інших кімнатах, жінка зверталась у району раду та до квартальної. Власних грошей на закупівлю матеріалів немає, говорить херсонка, бо в неї ще й хворий чоловік.

"Ми не знаємо, що робити. Хоч OSB-плити отримати, що винайняти людей та зробили стелю", — каже Валентина.Херсон, перебиті лінії електропередач внаслідок обстрілу РФ, 24 листопада 2023 рік. Фото: Суспільне Херсон
У травні  Тамара втратила сестру та матір. У будинок влучив російський снаряд. За пів року, обстрілами РФ зруйнована і квартира її загиблої сестри, що у мікрорайоні Корабел.

"У квартирі все знесло, повністю стіну. Тепер повертатися їхній дитині нікуди. Ми одразу подали заяву в міську раду, щоб хоча забили зруйновану цю стіну, бо її зовсім немає",
— розказала Тамара. Херсон, зруйнована стіна у квартирі в мікрорайоні Корабел, потрощені меблі. Фото надала херсонка Тамара
Начальник управління капітального будівництва Херсонської міської військової адміністрації  Денис Холодов розповів, херсонцям, які мають пошкоджене чи зруйноване обстрілами житло потрібно телефонувати на номери 101 та 102, щоб зафіксувати пошкодження. Далі — використовувати застосунок "Дія".

"У додатку алгоритм дій простий, він визначає три напрямки пошкоджених об'єктів. Спочатку треба надіслати повідомлення про подію, друге — подати заяву на отримання компенсації внаслідок пошкодженого об'єкта. Третє і найчастіше — те, що знищене повністю. Якщо людина розумію ступінь пошкодження, в "Дії" подає відповідні заяви", — говорить Холодов.

Алгоритм дій також розміщений на сайті міської військової адміністрації. Відмовою для виплати компенсації є розташування пошкодженого житла у зоні бойових дій. До неї наразі відноситься уся Херсонська територіальна громада. Людям, які не можуть скористатись застосунком "Дія" потрібно звертатися до ЦНАПу.

"Людина бере документи на право власності житла, приходить в ЦНАП і тут отримає консультації, як це зробити. На жаль, більшого бажати не можна, бо це кошти міжнародного банку, а вони хочуть, щоб це було прозоро і відкрито та відбувалося в електронному реєстрі",  — каже начальник управління капітального будівництва. Херсон, пожежа у приватному будинку через влучання снаряда РФ 23 листопада 2023 року. Фото надав херсонець
У ЦНАПі кожному херсонцю допоможуть оформити заявку на отримання компенсації та усунути проблеми, які заважають отримати її на цей момент.