Аспірантка Херсонського університету серед фіналістів Всеукраїнського конкурсу наукових робіт

3 года назад 0

13 серпня назвуть імена переможців другого Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт Відзнаки імені Сергія Кемського. Церемонія нагородження відбудеться у Києві в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану. Серед фіналістів й представниця Херсонського державного університету.
Головна мета конкурсу – активізувати наукові дослідження різних аспектів Революції Гідності, зокрема дослідження її історії, значення та впливу на різні сфери політичного, суспільного та культурного життя.
Минулого року на конкурс надійшло 37 заявок із 13 навчальних закладів України. А вже цьогоріч організатори отримали 60 заявок із 18 міст та загалом із 40 навчальних закладів країни. Теми наукових зацікавлень конкурсантів варіювалися від біографій Героїв Небесної Сотні, історії регіональних Євромайданів до впливу Революції Гідності на міжнародну політику, культурно-мистецький, правовий та інформаційний аспекти.
Фіналістами 2020 року стали представники Запорізького національного університету, Львівського національного університету імені Івана Франка та Херсонського державного університету.
Ініціаторами і організаторами конкурсу є Національний музей Революції Гідності та ГО «Родина Героїв «Небесної Сотні». Меценатом цьогорічного конкурсу стала Фундація української громади Канади «ВCU Foundation». Переможці отримають грошові премії за свої наукові дослідження.
ДОВІДКА:
Сергій Кемський – політолог, журналіст, активіст Євромайдану, народився в Криму в родині моряка. Здобув ступінь магістра політології на філософському факультеті Львівського університету імені Івана Франка. Був співробітником Інституту політичних та економічних ризиків і перспектив, писав статті для «Української правди», газети «День» та інших видань. Виступав за впровадження системи прямої демократії, кооперативний рух, шукав найефективніші механізми взаємодопомоги у суспільстві, контролю за політиками та боротьби з корупцією; громадський активіст, учасник кампанії «Проти міліцейського свавілля». Загинув від кулі на вулиці Інститутській у 32 роки.
Проєкт «Відзнаки Героїв» заснований громадською організацією «Родина Героїв «Небесної Сотні» та реалізовується при тісній співпраці з суспільними та громадськими інституціями, а саме університетами, закладами освіти, культури, громадськими організаціями, що дозволить розробити та реалізувати його у найбільш модерний спосіб, який відповідатиме ідеям, мріям і діям Героїв Небесної Сотні та стане гідним їхньої пам’яті .
Прес-центр ХДУ