Банки-банкрути через суди зобов’язали своїх боржників повернути 76 млрд грн

1 год назад 0

Збанкрутілі банки, які знаходяться в управлінні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, станом на початок 2023 року у судовому порядку зобов’язали своїх боржників погасити заборгованість на загальну суму 75,9 млрд грн. Про це йдеться у повідомленні ФГВФО.

 "За підсумками претензійно-позовної роботи з повернення активів неплатоспроможних банків на користь їх кредиторів на початок 2023 року винесено 3 534 судових рішень про повернення боржниками банків, що ліквідуються, заборгованості на загальну суму 75,9 млрд грн" , – зазначили у Фонді.
 Мова йде про борги 723 юридичних і 2 811 фізичних осіб.

Перелік боржників неплатоспроможних банків  на сайті Фонду гарантування вкладів, як це передбачено Меморандумом про економічну та фінансову політику між Україною та Міжнародним валютним фондом.

Зазначені у переліку боржники не погасили у повному обсязі борги, визначені судовими рішеннями, і права вимоги за такими боргами станом на 1 січня 2023 року не були відчужені у процесі ліквідації банків.

 "На жаль, виграш в суді – ще не гарантія повернення грошей. Досвід попередньої кризи свідчить, що це тривалий і не завжди результативний процес. До того ж, серед боржників є як відомі працюючі компанії, що ухиляються від виконання зобов’язань, так і ті, що втратили активи через воєнні дії",  – повідомляють у Фонді.
 Для підвищення ефективності виконання судових рішень Фонд гарантування вкладів залучає приватних виконавців.

Позичальникам, які зазнали збитків через війну та не мають можливості дотримуватись графіку повернення кредитів, Фонд пропонує знизити кредитне навантаження з допомогою реструктуризації.

Реструктуризований кредит, відповідно до політики Фонду, підлягає продажу в останню чергу, претензійно-позовна робота щодо нього на час реструктуризації не здійснюється, а відомості про такий борг Фондом не оприлюднюються.

Відповідно до статті 46 закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", відомості про боржників, які прострочили виконання зобов’язань перед неплатоспроможним банком, перестають бути конфіденційними чи становити банківську таємницю.

Тому Фонд складає та оприлюднює перелік таких боржників.

Кошти від повернення та продажу активів банків, що ліквідуються Фондом, спрямовуються кредиторам цих банків у визначеній законодавством черговості.