Без зайвих емоцій: розповідь про життя в окупованій Новій Каховці

3 недели назад 0

Переважна більшість жителів Нової Каховки змушена була виїхати з міста після початку війни та під час окупації. Однак там залишилися ще тисячі мешканців. Які у них щоденні клопоти? Як виживають, харчуються, лікуються? Про це NovaKahovka.City розповів місцевий житель.

Втома від окупації Ми нормально, живі і здорові. Учора вдень трохи попрацювали на гаражі.

Намагаємося жити без зайвих емоцій. Як і більшість людей. Втома від окупації трохи дається взнаки. Через брак матеріалів доводиться шукати лайфхаки.

Також через доволі низьку якість продуктів харчування і ліків та з частими перебоями електроенергії купляємо небагато продуктів і намагаємося не хворіти.
Окупаційний раціон Що входить в наш раціон? Крім хліба (беремо "соціальний" по 18 рублів), купляємо сало (від 50 рублів за кілограм, 2-3 кг беремо з розрахунку на 2 місяці) і крупи (від 70 рублів, в основному рис приблизно 3-4 кг). А також тваринний жир (від 35 рублів за кілограм), щоб зробити смалець (приблизно з одного кілограма півлітрова банка).

Макаронні вироби беремо дрібним оптом по 5 кг упаковка, вартістю 265 рублів, на місяць вистачає. Інколи купєємо рибу і морепродукти.
Яйця курячі від 100 рублів за десяток.

Картопля по 20-25 рублів за кілограм, беремо сітку з розрахунку на 2 місяці. Інші овочі беремо при потребі (борщ, салати). У "Соцмаркеті" купляємо т. з. "суповий набір", в який входять свинячі ребра. І борщ можна зварити, і собак у дворі будинку можна пригостити.

Дехто навіть ставить годівниці для птахів на балконах. Тут, в окупації, багато хто пригощає собак і котів, бо ті без людської уваги не виживуть. Навіть попри той хаос, який навколо нас, люди тим не менш не втрачають людяність до тварин.
Медична допомога: без фахівців і ліків Після деокупації багатьом знадобиться фахова медична допомога, бо навіть приїзди "спеціалістів" з Росії мало кому допомагає. Особливо тим, у кого онкологія і діабет. Мої дві родички померли саме через відсутність фахової медичної допомоги. Про якість ліків можна сказати, що, лікуючи, ти одночасно себе калічиш. І добре, якщо побічні дії не призведуть до тяжких наслідків, а то і до смерті.

Батько почав скаржитися на болі в області печінки після лікування кашлю. І тепер не знаємо, чим краще лікувати, оскільки імпортних ліків типу “Есенціале” або вітчизняних типу “Галстена” немає зовсім. То тепер доводиться шукати в Інтернеті рецепти на лікарських рослинах. Це єдине, що поки що більш-менш нормально.

Щодо стоматології — мама недавно поскаржилася на зубний біль, лікар сказав, що потрібно ставити нову пломбу. Вартість пломби і роботи від 2 до 5 тисяч рублів. Навіть при наявності полісу ОМС стоматологія не входить до страхового випадку. І як хочеш, так і лікуй зуби.

Проїзд, пенсії, гуманітарка Пересуваємося містом в основному пішки, вартість проїзду на маршрутці Зорге-Оскар коштує 35 рублів. Не кожен захоче і зможе витрачатися на проїзд. Тим більше, що останнім часом почалися проблеми з отриманням соціальної грошової допомоги в розмірі 10 тисяч рублів, багато хто вже декілька місяців її не отримує.

Люди почали оформлювати російську пенсію, щоб якось вижити. Але і тут не все так просто. Крім черг і поїздок до Генічеська треба ще чекати, поки "влада" її нарахує. А на це може піти не один місяць. У середньому, людям доводиться чекати 3-4 місяці. За що вони повинні жити — нікого не цікавить.

Поки що ще дають гуманітарну допомогу, але її якість теж багатьом не до вподоби. Для прикладу: останнім часом борошно надають такого помолу, що воно більш схоже на дрібну вівсяну крупу як за розміром, так і за кольором. Але нічого не вдієш, доводиться брати що є. Інколи трапляються прострочені продукти.
Який треба мати дохід, щоб вижити Побутова хімія — теж такої собі якості. При пранні доводиться трохи більше додавати порошку, але все одно якість прання не дуже. А вартість порошку від 125 рублів за пачку. Мило в середньому коштує 25-30 рублів за шматочок вагою 70 грам.

Отже, щоб просто забезпечити себе їжею, треба отримувати дохід від 10 тисяч рублів. Щоб ще щось купити — дохід має бути не менше 20 тисяч рублів. А жінкам, крім засобів гігієни та косметики, хочеться також трохи оновити гардероб. І думай потім, на чому можна зекономити, щоб вистачило.

Світлини з мікрорайону "Сокіл". Фото: скріни з відео.