Більше читаєте — довше живете

5 лет назад 0

Вчені стверджують: якщо ви книголюб, то проживете, як мінімум, на 2 роки довше за інших.

В дослідженні, яке тривало 12 років, взяли участь 3 635 людей у віці за 50. Їх поділили на три групи: в першу ввійшли ті, хто взагалі не читав книги, в другу – хто читав до 3,5 год в тиждень, а в третю – люди, які читали більше аніж 3,5 год в тиждень.

В матеріалі, опублікованому в журналі Social Science & Medicine, вказано, що книги, як правило, читають жінки з вищою освітою та високим доходом. Тому дослідники керувались також такими факторами, як вік, раса, здоров'я, депресія, зайнятість та сімейний стан.

У людей, які читали приблизно 3.5 години в тиждень, ризик смерті виявився нижчим на 17% в порівнянні з тими учасниками дослідження, які взагалі не читали. А для людей, які читали більше аніж 3.5 години в тиждень ця ймовірність зменшилась на 23%.

"Тривалість життя людей, які читають хоча б півгодини на день, збільшується в порівнянні з тими, хто взагалі не читає, – каже професорка епідеміології Єльського університету  Бекка Р. Леві . — На показники також вплинули освіта, рівень достатку, пізнавальні здатності людини та багато інших факторів".