Борги за тепло. Чи доведеться платити херсонцям, які тимчасово виїхали з міста

1 год назад 0

У Херсоні на під’їздах багатоповерхівок почали вивішувати списки боржників за опалення. Що робити з боргами та чи доведеться їх сплачувати, якщо тимчасово виїхав з міста, дізнавалось Суспільне.

Херсонець Олександр Котєльніков на дверях свого під'їзду роздивляється списки боржників за опалення. Знаходить там і своє прізвище. Чоловік каже, з міста він виїхав. Нині має статус ВПО та живе у Снігурівці на Миколаївщині. У Херсон приїхав на один день за документами Що робити з боргом, не знає.

Херсонка Ксенія Громовенко лишається у Херсоні. ЇЇ чоловік має інвалідність, тож при нарахуванні за тепло у них пільги. Комунальні послуги сплачують регулярно. Жінка каже, для неї головне, що у квартирі тепло.

"Списки повісили, а чи будуть платить? Якщо люди виїхали. Та як воно далі буде, ніхто не знає" , — каже жінка.

За словами голови правління ОСББ "Фенікс" Оксани Дьякової ці повідомлення — інформація від ТЕЦ.

"В цих повідомленнях, нарахування за опалення, яке підприємство надало у грудні. В будинках зараз лишаються 20-25 % жителів. Проте згідно з законодавством оплата за надані комунальні послуги нараховується на всіх зареєстрованих у житлі людей, і від місця проживання не залежить", — розповіла голова ОСББ.

Як говорить Оксана Дьякова, на утримання будинку оплачують 10-15% від усіх жителів. Більшість не платить не тому, що не хочуть, а тому, що не мають чим, бо немає роботи.

Щодня знімають показники лічильника у підвалі і передають їх в абонентську службу ТЕЦ в ОСББ "Колорит". Його голова Олена Думич каже, обурення людей, які не живуть вдома, але отримують рахунки, вона розуміє, але вимкнути опалення – не вихід з ситуації.

"Ми утримуємо наші мережі коштом власників житла. Якщо немає опалення в підвалі, при великих морозах може замерзнути система водопостачання, може порвати труби. За опалення, яке в його квартирі є, я вважаю, потрібно сплачувати, бо це плюс для квартири — щоб вона залишалася в тому стані, як є, щоб стіни не були мокрі та цвілі", — говорить Олена Думич.
 
За опалення у квартирі, навіть якщо там ніхто не проживає, платити доведеться, підтвердив голова Спілки споживачів комунальних послуг України Олег Попенко. А от вивішувати списки, які містять особисті дані жильців, заборонено.

"Приймаючи те, що зараз Херсон перебуває в зоні бойових дій, зрозуміло, що борги будуть величезні. Людям просто фізично немає як платити за опалення та інші комунальні послуги. Від комунальних послуг людину відрізати не можуть. Якщо борги будуть накопичуватися до якоїсь там пікової суми, тоді можуть подати в суд і забрати майно. Але це точно не буде проходити під час воєнних дій" , — розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг.

Також Попенко говорить, що під час війни було зареєстровано кілька електронних петицій щодо скасування плати за комунальні послуги в зоні бойових дій. Жодна з них не набрала необхідної для розгляду кількості голосів. До Верховної Ради подали законопроєкт про списання боргів за комунальні послуги, але поки що його подальша доля невідома. Єдине послаблення зараз — відсутність штрафних санкцій, але сплачувати борги за комунальні послуги все одно доведеться. Або зараз, або поступово, уклавши угоду з компанією-постачальником.