«Будинок повністю зруйнований, наче ніхто й не жив». Як відновлюють селище Ольгине на Херсонщині

1 год назад 0

У звільнене селище Ольгине на Херсонщині повертаються місцеві жителі. Лагодять свої будинки та ремонтують вцілілу техніку. Всі комунікації тут перебиті. Люди опалюють будинки пічками, по воду, продукти та медикаменти їздять у сусіднє селище, що за 3 кілометри.

Репортаж  . Фермер Дмитро Предгер, селище Ольгине на Херсонщині, лютий 2023 року. Фото: Суспільне Дніпро, Юрій Тинний
Дмитро Предгер 12 років займався фермерством в селищі Ольгине на Херсонщині. Мав власну техніку для обробки землі та тримав 30 свиней. Все це мусив покинути та тікати, коли в селище зайшли російські війська. Понівечене обійстя фермера. Фото: Суспільне Дніпро, Юрій Тинний
Після звільнення повернувся додому. Однак вимушений жити у своєї матері, у вцілілій літній кухні.

"Будинок повністю зруйнований, наче ніхто й не жив там взагалі. Вікна от усі побиті. У будинку ні техніки, ні речей – взагалі нічого не залишилося. Мій транспорт, на якому я заробляв гроші, згорів повністю. Машина теж згоріла", – каже фермер.

Що розказують жителі, які повертаються додому Олена Соловйова. Фото: Суспільне Дніпро, Юрій Тинний
Олена Соловйова повернулася до Ольгиного кілька місяців тому. Згадує: полями тікала з двома доньками із селища, коли в нього зайшли російські війська. Довелося пройти пішки 30 кілометрів.

Олена каже: їм ще пощастило. Згорів тільки гараж та сарай, будинок вцілів, лише посічений уламками російських снарядів.

"Прильоти були он на дорозі. Тут навколо хати й на городі. Горіхи прикрили, бо не було б даху. Дах старий – вже б здуло" , – розказала жінка. Андрій Семко. Фото: Суспільне Дніпро, Юрій Тинний
Андрій Семко готує автівку до ремонту. Чоловік також повернувся у селище після звільнення. Каже: спочатку не хотів залишати домівку, однак після чергового влучання російського снаряду поруч із його будинком все ж таки виїхав.

"Після того, як ми вийшли, буквально за три дні, розгромили нам теж будинок. Машину. На ній дядько їздив. У нього там он ще машина була. Стояла у дворі. Приліт був, пошкодило там її. Дядько поранений був у ногу", – розказав Андрій Семко.

Як виживають в Ольгиному
Зараз в Ольгиному живе близько 50 людей. До повномасштабного вторгнення було до 200. У селищі немає комунікацій. Люди виживають, користуючись пічним опаленням.

Телефони та ліхтарики заряджають від кількох вцілілих сонячних панелей – колись тут була електростанція, яку зруйнували російські війська.