Церковне свято 17 вересня: що заборонено робити жінкам на Віри, Надії та Любові

1 неделя назад 0

Яке сьогодні свято відзначають віряни та головні заборони дня.

17 вересня за новим церковним календарем вшановують пам'ять святих Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії. У народі цей день називається Вселенські бабині іменини. Про що помолитися цього дня, традиції та заборони на церковне свято — у матеріалі .

17 вересня 2023 — яке свято сьогодні та за старим стилем Софія жила в I столітті і була вдовою родом з Мілана, але разом зі своїми доньками — Вірою, Надією і Любов'ю — мешкала в Римі. Сама Софія була християнкою, в цих же традиціях виховувала і дочок.

 Чутки про мудру і доброчесну Софію дійшли до імператора Адріана, і він вирішив змусити її і дочок принести дари богині Діані. Він велів їм на три дні вирушити в дім до багатої дами, яка повинна була спостерігати за ними. Софія розуміла, що чекає на них, і намагалася всіляко підтримати дівчаток.

Незабаром імператор запропонував їм поклонитися язичницьким богам, але Віра, Надія і Любов відмовилися. Розлючений правитель наказав катувати Віру на очах у сім'ї, але тортури не приносили їй жодної шкоди. Тоді дівчинку наказали стратити. Слідом за нею імператор розправився з Надією і Любов'ю. Старшій, Вірі, було 12 років, середній, Надії — 10, а Любові — 9. Тіла дочок Адріан віддав матері — вона поховала їх за християнськими звичаями і через три дні померла на їхній могилі.

Святих вшановують  17 вересня за новим церковним календарем (з 1 вересня 2023 року). За старим стилем їх згадують  30 вересня .
Свято 17 вересня за старим стилем — день пам'яті священномученика Вавила, єпископа Антіохії і пророка Мойсея Боговидця.

Народні прикмети на 17 вересня
Прикмети цього дня говорять про те, якими будуть Покрова і зима:

  • якщо цього дня ранок похмурий — усі наступні дні будуть теплими;
  • журавлі відлітають у теплі краї — чекай морозу на Покрову;
  • погожий день — до холодної зими, а якщо йде дощ — буде багато снігу.

У народному календарі 17 вересня — свято Віри, Надії, Любові, або Всесвітні бабині іменини. Образи християнських мучениць у народі стали символами жінок, усіх матерів і дочок.

17 вересня — що сьогодні не можна робити Цього дня є кілька суворих заборон, деякі стосуються безпосередньо жінок:

  • не слід ні з ким сваритися;
  • не можна веселитися і влаштовувати пишні гуляння та застілля;
  • заборонено жінкам займатися будь-якою роботою, зокрема й домашніми справами.

Цей день підходить для сватання, але влаштовувати весілля не радять — погана прикмета.

Що можна робити 17 вересня Цього дня жінкам можна піти до храму або помолитися вдома — у святих великомучениць Віри, Надії, Любові та Софії просять про сімейний добробут, жіноче здоров'я і здоров'я дітей, щоб Бог дарував дитину.

Цікаво, що за старих часів у народі була традиція поплакати вранці — вважалося, що того, за ким поплачуть, обійдуть стороною всі негаразди. Також цього дня заведено пекти коровай, причому в ніч на свято. Хліб прикрашали свічкою, принесеною з церкви, і пригощали короваєм усе сімейство — щоб у домі завжди був спокій і благодать.