Частині пенсіонерів встановлено щомісячну надбавку у розмірі 500 гривень – хто її може отримувати

2 месяца назад 0

В Україні багато українців окрім пенсій отримують ще різні надбавки та доплати. Покладено такі додаткові виплати та учасникам бойових дій.

Учасники бойових дій можуть виходити на пенсію достроково. Так, чоловіки як кадрові військові, так і ні, які мають статус УБД, можуть виходити на пенсію у 55 років, жінки – у 50. Чоловікам необхідно мати не менше ніж 25 років страхового стажу, жінкам – 20 років. І тут вислуга років військовослужбовців дорівнює страховому стажу.

Кадрові військові за наявності необхідної вислуги років можуть вийти на пенсію раніше.

Відповідне право на зниження пенсійного віку мають сім’ї військових, які загинули під час бойових дій.

До сім’ї військових належать чоловік (дружина), якщо вони не одружилися, батьки, яким надано статус сім’ї загиблого захисника/захисниці України.

Які надбавки до пенсії належать учасникам бойових дій? Учасникам бойових дій надбавка до пенсії встановлюється у розмірі 25% прожиткового мінімуму.

Станом на 1 грудня 2022 року це становить 523,25 грн. Законом “Про покращення матеріального становища учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни” від 2004 року передбачено ще цільову грошову допомогу у розмірі 40 грн.

Загальний розмір пенсії УБД не може бути меншим за 210% прожиткового мінімуму (норма діє на підставі постанови Кабінету Міністрів від 26 червня 2019 року №543). Тобто зараз така пенсія не може бути меншою за 4395,30 грн.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.