Через масову евакуацію мешканців Херсонщини в Запоріжжі відкриють для них окремий хаб

1 год назад 0

Наступ ЗСУ на Херсонщині змушує місцевих мешканців шукати тимчасовий прихисток у Запоріжжі.

Активні бойові дії на Херсонщині вплинули на зростання кількості охочих евакуюватися до безпечних місць. Зараз людей з сусідньої області приймає Запоріжжя, де для них відкриють окремий гуманітарний хаб.

У Запоріжжі всі служби працюють над створенням транзитного логістичного хабу для переселенців з Херсонської області. Про це повідомляють у Запорізькій обласній військовій адміністрації і нагадують про успішний проєкт відкритого простору для мелітопольців «Саме тут». А також плани запустити  для Бердянського, Василівського і Пологівського районів. Адже зараз щодня до Запоріжжя з окупованих територій прибуває понад тисячу людей. Серед них левова частка саме херсонців. Поки що першу зупинку вони роблять у Центрі реєстрації тимчасово переміщених осіб при «Епіцентрі». Там люди можуть відпочити, отримати інформацію та визначитися, що робити далі.

— Ми працюємо над організацією роботи з Херсонською обласною військовою адміністрацією, щоб громади та міські голови херсонщини приймали евакуйованих з їхніх територій та забезпечували необхідні умови для життя, — наголосив голова ЗОВА Олександр Старух. —  Свої повинні допомагати своїм. Люди один одного знають, довіряють, тим самим робота буде ще більш ефективною. Своєю чергою, Запорізька область готова й надалі допомагати і приймати вимушених переселенців. Також зазначу, що з Запоріжжя щодня курсують евакуаційні потяги, тому проблем з транзитом не має бути.