Через осушення Каховського водосховища може посилитись опустелювання півдня — Міноборони

6 месяцев назад 0

Екологи прогнозують, що осушення Каховського водосховища після підриву росіянами Каховської ГЕС може посилити тенденції опустелювання (аридизації) півдня України.
Про це під час брифінгу заявив офіцер Головного управління протимінної діяльності цивільного захисту та екологічної безпеки Міноборони України Владислав Дудар, передає кореспондент .

«Але є деякі негативні прогнози (від фахівців – ред.), які кажуть про можливість все ж таки збільшення процесу аридизації Херсонської області», — підкреслив Дудар.

За його словами, більшість спеціалістів не схиляється до того, що ця територія стане пустелею, бо загальна кількість опадів у Херсонській області становить приблизно 400 міліметрів на рік, а пустелі тої ж Іспанії зазвичай мають приблизно опади у 200 міліметрів на рік.

Але, як заявив представник Міноборони, через те, що екосистема Херсонської області в основному – антропогенна, то через відсутність ведення сільського господарства, осушення Каховського водосховища може вплинути негативно на процес опустелювання півдня України.

Як повідомлялося, у ніч проти 6 червня​ російська армія підірвала греблю Каховської ГЕС.​