Через різке скорочення зарплат на окупованій Херсонщині стали звільнятися працівники шкіл, а автошколи переводять на самоокупність

4 недели назад 0

Росіяни почали суттєво скорочувати зарплати, пенсії та інші виплати на тимчасово окупованій ними території Херсонщини. Через це в нечисленних відкритих ними школах стали звільнятися працівники. Також окупанти перевели на самоокупність нещодавно з великим пафосом відкриті тут автошколи. Через відсутність охочих отримати водійські посвідчення вони опинились під загрозою закриття.

Про це з посиланням на власні джерела повідомляє .

Нова хвиля звільнень почалася в окупаційних школах Нижньосірогозької громади Генічеського району Херсонщини. Причина – в різкому зменшенні зарплат їхнім працівникам і суттєвому скороченні фінансування. Розкидатися грошима на тимчасово окупованих ними територіях загарбники явно більше не хочуть.

«Коли вчителі-колаборанти в захоплених школах почали отримувати по 70 тисяч рублів на місяць, вони були дуже задоволені. Тепер їм зарплату скоротили до 30 тисяч рублів і радість від приходу «русского міра» кудись зникла. Частина людей погоджуються й на такі зарплати, але далеко не всі. Колаборанти звільняються. Дехто просто перестає виходити на роботу», – розповіли ЦЖР мешканці Нижньосірогозької громади.

Окупанти позбавили фінансування й відкриту на початку 2024 року автошколу в Нижніх Сірогозах. Для неї набрали чималий штат, надали машину для навчання, а тепер заявили, що переводять цю та інші діючі на Херсонщині російські автошколи на самоокупність.

«До окупації автошколи цілком могли жити на власні доходи. Але де вони тепер знайдуть охочих отримати водійське посвідчення? В нашій громаді переважно залишилися самі пенсіонери, які взагалі про автошколу не думають. Тож її працівники зараз ходять вкрай сумні, бо скоріш за все, автошколу доведеться закривати», – сказали наші джерела в Нижніх Сірогозах. Відкриття автошколи в Нижніх Сірогозах на окупованій Херсонщині у січні 2024 року. Фото з соцмережі Як відомо, в Нижньосірогозькій громаді окупантам вдалося відкрити 4 школи – в Нижніх Сірогозах, Верхніх Сірогозах, Новоолександрівці і Вільному. В них раніше вже відбулася перша хвиля масового звільнення працівників. За словами джерел ЦЖР, це сталося через те, що окупанти понабирали до захоплених навчальних закладів абсолютно випадкових людей з вулиці, без жодної освіти і практики роботи в школі. Чимала частина з них не справилася з поставленими завданнями і звільнилася.