Чиї інтереси лобіюють депутати, намагаючись ліквідувати Шуменський ринок в Херсоні?

3 года назад 0

Більше сотні підприємців з Шуменського ринку звернулися з відкритим листом до Херсонського міського голови Ігоря Колихаєва занепокоєні активною діяльністю новообраного депутата від партії «Нам тут жити!» Іллі Карамалікова, за планом якого на Шуменському ринку мають демонтувати близько 223 торгових МАФів, повідомляє телеканал "Херсон Плюс".

 Підприємці обурені: «Ми не можемо вірити чуткам про лобіювання останнім інтересів деяких  питейних  закладів, яким перешкоджає  ринок. Але для нас Кармаліков не є моральним авторитетом або бізнесменом по типу Генрі Форда (або Ілона Маска), який забезпечував достаток великої кількості своїх працівників. Тому висловлювання Кармаліковим своєї позиції, виходячи із специфіки його бізнесу (нічні клуби Амиго, Шаде), виглядають досить дивно». 
 Люди хочуть отримати «більш зваженого, по-людськи мудрого підходу для вирішення ситуації, яка склалася».

   Повний текст звернення

Голові Херсонської міської ради   Колихаєву І.В.   Херсонській міській раді   від підприємців, які ведуть свою підприємницьку діяльність    на ТОВ «Шуменський ринок» за адресою    м.Херсон,  вул Лавреньова, 17 б    поштова адреса м.Херсон, вул. 8 ма Західна 30   щодо засідання земельної комісії Херсонської   міської ради, яке відбулося за участю мера Ігора Колихаєва   10 лютого 2021 року
КОЛЕКТИВНЕ  ЗВЕРНЕННЯ
 Ми, що нижче підписалися мешканці Херсона, є підприємцями які ведуть свою діяльність на Шуменському ринку, який розташований за адресою м. Херсон, вул. Лавреньова, 17 б.

 Висловлюємо стурбованість позицією деяких депутатів партії «Нам тут жити», яка виказана на земельній комісії Херсонської міської ради 10 лютого 2021 року та на попередніх засіданнях земельної комісії (факти таких висловлювань зафіксовано на численних відео). Так депутат Кармаліков наполягає переглянути межі земельних ділянок для ТОВ «Шуменський ринок» (так звані ним червоні лінії) по вул. Лавреньова 17 б та повернутися до землекористування вказаними земельними ділянками станом на 1990 рік. Тобто фактично, близько 223 торгових МАФів, виходячи з логіки Кармалікова, будуть демонтовані.

  Питання встановлення меж земельної ділянки для Шуменського ринку на вулиці Лавреньова 17 б вирішувалося  в 2000-х роках після деіндустріалізації промисловості міста Херсона, де ми у минулому працівники напівпровідникового заводу, заводу карданних валів, заводу дельта, нафтозаводу та м’ясокомбіната стали здійснювати підприємницьку діяльність (торгувати) на Шуменському ринку. У 2000-х роках ми з безвихіддя вимушені були  піти на ринки та створити для себе та своїх рідних робочі місця. Хочемо зазначити на те, що на протязі 25 років  ми законно здійснювали свою підприємницьку діяльність на алеї  за адресою вул. Лавреньова 17 б.

 Говорити про те, що межі земельної ділянки ринку є алеєю у минулому, та що потрібно повернутися до меж земельної ділянки стану, який був на 1992 рік, не є справедливим до нас, торгуючих на ринку. В цьому випадку потрібно переглянути всі забудови (ресторани, кафе, нічні клуби), які утворилися з 1992 року по цей час. Це не означає, що не потрібно наводити лад на ринках та в місцях стихійної торгівлі –  в цьому ми повністю підтримуємо мера. Але, ми проти того щоб під прикриттям наведення ладу в місці нас позбавляли робочих місць.   Нам йти нікуди.

 В партії «Нам тут жити» є депутати, які у минулому були правоохоронцями, наприклад Андрій Ткаченко. Вони з кримінології та з практики правоохоронної діяльності знають, що підвищення рівня безробіття призводить до різкого підвищення рівня криміногенної обстановки у місті. Маргарет Тетчер при реформуванні вугільної промисловості в Англії спочатку створила умови для перепрофілювання шахтарів, які були звільнені з шахт. Для  того щоб у нас була можливість знайти роботу повинна покращитися економічна ситуація в місті, запрацювати заводи та фабрики. Тоді і ринки не будуть потрібні, коли люди будуть мати достатній рівень життя (приклад Республіка Білорусь і мала кількість ринків).

  В зв’язку з чим просимо мера враховувати інтереси наші інтереси як підприємців, які торгують на ринку.

 Щодо депутата Кармалікова Іллі та його позиції. Ми не можемо зрозуміти його впертої позиції відновити алею по вул. Лавреньова 17 б без врахування нашої позиції. Ми не можемо вірити чуткам про лобіювання останнім інтересів деяких  питейних  закладів, яким перешкоджає  ринок. Але для нас Кармаліков не є моральним авторитетом або бізнесменом по типу Генрі Форда (або Ілона Маска), який забезпечував достаток великої кількості своїх працівників. Тому висловлювання Кармаліковим своєї позиції, виходячи із специфіки його бізнесу (нічні клуби Амиго, Шаде), виглядають досить дивно.  Хочемо нагадати, що всі ми є членами територіальної громади міста Херсон, земельна ділянка на якій ми ведемо діяльність є власністю тієї ж територіальної громади, а депутати Херсонської міської ради (зокрема Кармаліков Ілля) є нашими обранцями та представниками та не можуть діяти всупереч інтересам людей.

 У нас є побоювання, що за ідеєю наведення ладу на ринках та в місті, деякі групи впливу на депутатський корпус можуть лобіювати свої корисні інтереси не на користь людей. Виходячи з зазначеного просимо більш зваженого, по-людськи мудрого підходу для вирішення ситуації, яка склалася.

  Нам йти нікуди бо нам тут жити .

 Дата підписання звернення  – 16.02.2021 року