Чому у передмісті Херсона перебої з водопостачанням

1 год назад 0

Жителі Інженерного, що у передмісті Херсона, час від часу на кілька днів залишаються без централізованого водопостачання через несправне обладнання, за допомоги якого подається вода зі свердловини. Востаннє поновили тут водопостачання 8 листопада. До цього люди були без води від двох днів до кількох тижнів.
Цей населений пункт не обслуговуються міським водоканалом, хоча і входить тепер до складу Херсонської територіальної громади. Житель села Інженерного Михайло Кийко каже, люди змушені сидіти вдома без води, без світла, без тепла, а на порозі зима.
За словами Михайла Кийка, без благ цивілізації в Інженерному живуть по 3-5 днів. За останній місяць 4 рази були пориви на водо- і електромережах. "У нас тільки одна свердловина №2024 працює. Вона до кінця не оформлена, земля під нею не оформлена. На цій свердловині є два помпи – один зараз поламаний лежить, інший вчора замінили коштом КП «Світоч». Ці помпи, по-перше, працюють у безперервному режимі. Вони часто ламаються, виходять з ладу через перебої з електропостачанням і самі по собі, бо вони не нові, тобто ми вже вживані помпи беремо" , — говорить Михайло Кийко.

Селище обслуговує комунальне підприємство «Світоч». Воно не те щоб замінити старі мережі на нові, вони не можуть навіть відремонтувати, якщо сталася аварія. Немає на це грошей, — розказує директорка Ксенія Пєтухова. Підприємству за комунальні послуги жителі заборгували 878 тис. грн., а підприємство має заборгованість в 1 млн. 200 тисяч. "Викликаємо обленерго, а вони кажуть, що ці мережі їм не належать. Самі мережі, колись тут було підприємство «Сватобрій», то ці мережі належали цьому підприємству. Після того, як воно збанкрутіло, то усе майно підприємства і ці мережі, зокрема, заарештували. А ці високовольтні мережі живлять усі будинки в Інженерному та свердловини", — каже Ксенія Пєтухова.
Крім того, говорить директорка комунального підприємства, селище обслуговують старі водомережі, їм понад 50 років і через перебої з електропостачанням вони часто виходять з ладу, саме тому компанія і не може забезпечити безперебійну подачу води до будинків.
Наразі у комунальному підприємстві розробляють проєкт з капітальної заміни водної мережі, що дозволить розв'язати питання водопостачання у Інженерному, каже Ксенія Пєтухова, однак грошей на його реалізацію немає. "Це дуже великі кошти, маленькому підприємству не до снаги. Це близько пів мільйона, потрібно виділити землю, оформити її, розробити проєкт, щоб визначити, скільки запасів води у свердловині", — розповіла директорка.
Проблеми із водопостачанням та електрикою люди намагаються вирішувати самостійно, розказує Михайло Кийко. За його словами, збирали кошти на ремонт електромережі, вони лежать і, коли настає якийсь момент, коли аварія, ці кошти виділяють, купують електричні дроти і замінюють.

Про проблеми в селищі Інженерному міська влада знає, говорить голова комісії житлово-комунального господарства міської ради Юрій Рожков. Розробляється проєкт заміни водопровідних мереж та реконструкції артезіанської свердловини. Але, в першу чергу, необхідно всі ці мережі віддати на баланс міським обслуговуючим компаніям – водоканалу і Херсонміськсвітлу.
"Ми зараз готуємо зі старостою цю програму. Будемо захищати її в міській раді, щоб проблему з водопостачанням і відведенням та електрикою ми могли вирішити. Ми паралельно маємо вести роботу із водоканалом з передачі. Сьогодні ми їх забиваємо в програму, бо вони вже є приєднаною громадою до Херсона. І ми на 2022 рік маємо закладати кошти на ремонт у цих проблем, які є", — говорить Юрій Рожков.
Поки триватиме передача мереж, каже Юрій Рожков, щоб не так часто ламалась помпа, встановлять автоматику, яка буде регулювати роботу.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.