Cпособи підвищити гормон дофамін

5 лет назад 0

Дофамін є основним нейротрансмітером, який грає ключову роль в людській поведінці.

Якщо у вас достатньо дофаміну, ви відчуваєте себе більш живим, зосередженим, продуктивним і мотивованим. Однак спосіб життя, дієта і хвороби можуть знизити рівень дофаміну в мозку, що призведе до зниження мотивації та ентузіазму.

Їжте продукти, що підвищують дофамін

Ви можете отримати дофамін з яблук, авокадо, бананів, бобів, баклажанів, апельсинів, гороху і шпинату. Однак дофамін, отриманий з їжі, не проникає через гематоенцефалічний бар’єр. Якщо ви хочете підвищити рівень дофаміну з їжею, ви повинні споживати продукти, що містять L-тирозин. До них відносяться: м’ясо, птиця, риба, яйця, буряк, листова зелень, горіхи, оливкова олія, арахіс.

Рухайтеся

Фізична активність підтримує мозок здоровим. Спорт збільшує вироблення клітин, уповільнює їх старіння і покращує надходження поживних речовин в мозок. Він також підвищує рівень дофаміну, серотоніну і норепінефрину.

Слухайте музику

Шукаєте цікавий спосіб стимулювати викид дофаміну у вашому мозку? Слухайте свої улюблені пісні частіше. Цікаво, що навіть очікування прослуховування музики вже може стимулювати вивільнення дофаміну.

Висипайтеся

Позбавлення сну може знизити чутливість до дофаміну в мозку, що призводить до надмірного почуття сонливості. Хороший нічний сон може регулювати природні ритми дофаміну вашого організму.

Прийміть холодний душ

Прийняття холодного душу може підвищити рівень дофаміну на 250%. Саме тому після прохолодного душу ми відчуваємо прилив сил і гарний настрій.