Дедалі більше українців воліють отримати притулок у Європі

5 месяцев назад 0

Про це, зокрема, красномовно свідчать цифри, оприлюднені Євростатом.

Наприклад, станом на 30 листопада 2023 року 4,3 млн українців мали в Європі статус тимчасового захисту. А рівно за місяць до того, наприкінці жовтня минулого року, чисельність українців із таким статусом становила 4,2 млн. Тобто лише за один місяць кількість українців, які отримали такий статус, зросла на сотню тисяч осіб. Причому ця тенденція до збільшення зберігається.

Найбільше наших співвітчизників зі статусом тимчасового захисту зараз перебувають у Німеччині. Їхня питома частка становить 28,9% від загальної кількості українців, що отримали такий статус в країнах ЄС. В абсолютних цифрах це становить 1,2 млн осіб.

На другому місці за кількістю наших біженців посідає Польща. У цій країні знайшли собі тимчасовий захист 22,3% або 955 тисяч наших співвітчизників. Третю позицію із 369,3 тис. осіб або з 8,6% від загальної кількості посідає Чехія.

Третину (33,3%) від усіх біженців, які отримали в Європі статус тимчасового захисту, становлять діти. Щодо решти 66,7%, що охоплюють дорослих біженців, то 46,3% від їхньої чисельності належить жінкам, і лише 20,4% чоловікам.