Деяким українцям можуть списати борги за комуналку під час війни: умови

2 недели назад 0

Під час воєнного стану в Україні діють пом'якшені вимоги щодо оплати комунальних послуг споживачами. Але війна все ще триває, борги з комуналки накопичуються, тому влада може вирішити питання із заборгованістю в інший спосіб.

Через війну українці почали рідше оплачувати рахунки за комунальні послуги. Уряд навіть "заморозив" частину тарифів, щоб українцям було легше платити, а тепер деяким громадянам можуть взагалі списати заборгованість за комуналку. Для цього у Верховній Раді зареєстровано  про внесення змін до Закону України "Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію".

Кому спишуть борги за комуналку У законопроєкті пропонується списати заборгованість за житлово-комунальні послуги, що накопичилися у період активних воєнних (бойових) дій на території, де знаходиться житло громадян. Виходить, українцям можуть списати борги за послуги з:

 • управління багатоквартирним будинком;
 • постачання і розподілу природного газу для потреб побутових споживачів;
 • постачання і розподілу електричної енергії;
 • постачання теплової енергії;
 • постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення;
 • поводження з побутовими відходами.

Як платити за комунальні послуги під час війни На тлі війни українська влада дещо полегшила українцям життя в плані оплати комунальних послуг. Наприклад:

 • Верховна Рада ухвалила закон , який забороняє підвищення комунальних тарифів для населення під час дії воєнного стану в Україні та шести місяців після його завершення;
 • Верховна Рада ухвалила закон , який забороняє стягнення з населення боргів за комуналку.

Так закон №7427 передбачає мораторій на підвищення тарифів на тепло та гарячу воду під час війни. Документ передбачає заборону підвищення тарифів для всіх громадян на:

 • послуги з розподілу газу;
 • теплову енергію — її виробництво, транспортування і постачання;
 • послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

"Заборона стягнення боргів за комуналку допомагає простим українцям пройти складні часи, бо лише офіційно понад 5 млн українців втратили роботу. Але комунальний сектор зараз переживає вкрай непрості часи і змушений працювати собі на збиток", — розповідав  Фокусу у серпні 2022 року голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

За його словами, до війни питання неплатежів вирішувалося шляхом підвищення тарифів, а оскільки наразі це неможливо, комунальники виживають завдяки дотаціям із місцевих бюджетів.

Нагадаємо, у грудні 2022 року Кабмін України вирішив виділити місцевим бюджетам 14 млрд грн у вигляді субвенцій. Це дозволить стримати подорожчання опалення та гарячої води під час опалювального сезону.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.