Депутатка від «Блоку Сальдо» — постачальниця продуктів до херсонської лікарні не подає декларацій

2 месяца назад 0

Наприкінці березня минув строк подачі декларацій депутатів та посадовців за 2023 рік. Наприкінці січня цього року минув строк подачі декларацій за 2021 — 2022 роки. Однак, депутатка від «Блоку Сальдо» Ірина Ценкер декларацій не подала. 

Раніше  вже повідомляв про те, що депутатка Херсонської міської ради Ірина Ценкер продовжить постачання продуктів до херсонської психіатричної лікарні. З того часу угод на постачання продуктів у неї побільшало. До того ж Ірина Ценкер не подала декларацій за 2021 — 2023 роки. 

Не подавати декларації до закінчення дії воєнного стану і ще 90 днів після або до звільнення з війська могли фактично лише ті, хто . Також можна було подати декларацію, але написати НАЗК листа про те, що її необхідно приховати від очей громадськості через вміст даних, які можуть загрожувати чиїйсь безпеці. Так зробив, наприклад, начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін. Але в такому випадку з сайту НАЗК зникають усі декларації особи, яка звернулася з листом до НАЗК. 

Декларації Ірини Ценкер на сайті НАЗК є, але остання — за 2020 рік, подана у 2021-му. Отже, депутатка Херсонської міської ради від забороненого наразі «Блоку Володимира Сальдо» не подала декларацій за останні три роки.

Втім, Ценкер продовжує отримувати підряди у Херсоні. У 2023 році компанія «Таврія Фуд», яку депутатка очолює, отримала угод на постачання продуктів за бюджетні кошти на 2 940 003 грн, тобто 2,9 мільйона гривень. У 2024-му вже уклали угод на 1 291 386 грн, тобто майже 1,3 млн грн. Основним бюджетним контрагентом «Таврія Фуд» є КНП «Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Херсонської обласної ради. 

Частину угод уклали без використання електронної системи закупівель,  тобто альтернатив постачальнику ТОВ «Таврія Фуд» навіть не намагалися шукати. 

Є закупівлі, проведені як запит ціни. В деяких із них ТОВ «Таврія Фуд» дійсно запропонувало найнижчі ціни, але є такі, де замовник відкинув значно дешевшу пропозицію, аби укласти договір з підприємством пані Ценкер. До речі, цей самий учасник, ФОП Орлов Дмитро Рудольфович, і далі брав участь у торгах, але вже пропонував ціни, вищі за ціну «Таврія Фуд».У грудні 2023 року  розповідав про те, як працює Ірина Ценкер з бюджетними коштами, зокрема про постачання продукції в окупації у 2022 році, а також про борги її родини.