Дощі та спека заважають виїхати з тимчасово окупованої Херсонщини

2 месяца назад 0

"Дорога життя" — так запорізькі рятувальники називають об'їзну дорогу у селі Кам'янське Василівського району, якою жителі з тимчасово окупованих територій Херсонщини намагаються виїхати на підконтрольну Україні територію.

Унаслідок дощів авто опиняються у пастці, розказав начальник управління реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС України у Запорізькій області Олексій Пуга.

"Всього за цей період співробітниками ДСНС було відбуксовано 197 вантажних автомобілів, 58 автобусів та 660 легкових автомобілів. Деякі вантажівки доводилося витягати використовуючи декілька одиниць спецтехніки одночасно. Оперативне реагування істотно ускладнювалося обстрілами військами РФ, які несли реальну загрозу як цивільному населенню, так і особовому складу ДСНС!", — каже Олексій Пуга.

За словами начальника Херсонського обласного центру гідрометеорології Юрія Кіріяка, погодні умови мають значення для тих, хто планує виїхати з Херсонщини. З 12 до 20 серпня очікується зниження температури до 20-30 градусів по області. Після — підвищення до 40 градусів вдень.

"Водночас періодично практично кожного дня ми будемо спостерігати грози, опади в незначній кількості. Ці зливні опади під час грози характеризуються значною кількістю випадання вологи. І якраз ті ґрунтові дороги, якими здійснюється евакуація наших мешканців, вони можуть бути значно пошкоджені" , — каже Юрій Кіріяк.

Волонтерка Світлана Береш, яка відправляє гуманітарну допомогу до Херсона та області говорить, що нормальної дороги немає.

"Під Василівкою у сірій зоні дуже багато розмитих доріг. І кожного разу, коли проходить дощ навіть невеличкий, починають застрягати всі машини" , — розказала волонтерка.

Також Світлана Береш каже, що на сьогодні дорога з тимчасово окупованої території на підконтрольну може тривати до 5 діб. Деякі люди не витримують спеку, або не можуть подолати бездоріжжя і вертаються назад.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.