Досвід Херсонського держуніверситету вивчали вчителі з Миколаєва

2 года назад 0

24 вересня Херсонський державний університет відвідала делегація освітян з Миколаївщини. Гостям розповіли про функціонування й розвиток університету та потенціал найстарішого факультету освітнього закладу – біології, географії та екології.
У найпотужнішому освітньому закладі півдня України – Херсонському державному університеті – гостей привітали ректор ХДУ Олександр Співаковський та перший проректор Сергій Омельчук.
Олександр Співаковський, перш за все, відмітив давні дружні відносини й тісну співпрацю Херсонського державного університету з Миколаївським обласним інститутом післядипломної освіти. І наголосив на значущості професії вчителя. Він переконаний, що відношення, яке ми сьогодні спостерігаємо до цієї професії, несе велику небезпеку. «Вчителі – головний кордон. Ми бачимо, як іде стагнація, що відбувається з освітянами і зменшується набір на вчительські професії до ЗВО», – зазначив Олександр Співаковський.
За словами ректора, для цього у Херсонському державному університеті постійно створюється комфортне середовище й гідні умови для студентів. Адже, не змінюючи університет, очікуються значні проблеми. «Ми повинні забезпечити якісну освіту і рівний доступ до всього. І ті титанічні зміни, що відбуваються, стосуються, в першу чергу, нас», – наголосив Олександр Співаковський.

Важливо, що деякі із запрошених гостей, вчителі географії з Миколаївської області, – випускники нашого освітнього закладу факультету біології, географії і екології. Тож, перш за все, колег зацікавило функціонування й розвиток Херсонського державного університету. Вони побачили чим пишається університет сьогодні, як тут працюють над підвищенням якості освіти, підготовки вчителів і фахівців в цілому.
Декан факультету біології, географії і екології Ігор Пилипенко привітав гостей і зазначив, що Херсонський державний університет завжди залюбки ділиться власним досвідом і розширює кордони співпраці.
Для гостей була організована екскурсія університетом й факультетом біології, географії і екології. Так, освітяни побачили лабораторію молекулярної біології. Їх особливо зацікавило, як саме вона була створена й функціонує сьогодні. Також дізналися про принципи й особливості роботи лабораторії.
Гості познайомилися з роботою кафедри ботаніки під керівництвом професора Івана Мойсієнка, кафедри біології людини та імунології (керівниця – доцентка Олена Гасюк) і кафедри географії та екології під керівництвом доцента Олексія Давидова. Вчителі-географи почули про особливості роботи кафедр, їх наукову та навчально-педагогічну діяльність, яка дозволяє гідно представляти біологію як науку та вчителів біології на ринку праці.
Проректорка з навчальної та науково-педагогічної роботи, професорка кафедри географії та екології Дар’я Мальчикова прочитала відкриту лекцію під час якої розповіла вчителям-географам про те, як змінюється предмет і об’єкт географії в сучасному динамічному світі. Вона наголосила на проблемах, що існують та ознайомила з особливостями модернізації змісту географічної освіти.
Надалі для гостей провели екскурсію університетом й ознайомили з інфраструктурою освітнього закладу. Вони відвідали лабораторію робототехніки, Наукову бібліотеку, басейн та оновлене паркове містечко університету.
Наприкінці візиту гості висловили щирі слова подяки керівництву Херсонського державного університету за теплий прийом і, як вчителі-географи, подарували колекцію корисних копалин.
Пресцентр ХДУ