Дражнять собак та гріються на підвіконнях: як фазани хазяйнують у Херсоні та селах області

7 месяцев назад 0

Після початку великої війни в селах і містах Херсонщини, звідки масово виїжджали люди, на вулицях з’явилися нетипові жителі – представники дикої природи. Найчастіше стали помічати фазанів. У соцмережах жартували: мовляв, люди виїхали – природа оновлюється.

Про фазанів знову заговорили останніми тижнями – їх побільшало як на вулицях

Херсона, так і в селах правобережжя, що перебувають під російськими обстрілами та звідки продовжують виїжджати місцеві жителі.

Херсонці публікують фото та відео, на яких фазани господарюють на покинутих обійстях.
 ХЕРСОН: У ЦЕНТРІ МІСТА, НА ТРЕТЬОМУ ПОВЕРСІ… Ось декілька повідомлень від херсонців, які пишуть, що бачили фазанів у центрі міста – на території парку «Херсонська фортеця». А ще – біля вікна на третьому поверсі багатоповерхівки!

«Це фото не із зоопарку. Це Херсон. Фазани розплодилися і живуть у місті. Ось цей мало того, що живе біля Лебединого озера, він уже підпускає людину на відстань фотопострілу. Вони й раніше жили в місті – на кладовищі, уздовж залізниці, а ось тепер у центр переселилися. І перестали боятися людей. Скоро можна буде на них батон кришити», – пише автор телеграм-каналу «» і публікує фото фазана, якого бачили поблизу «Лебединки».

Про те, що фазани перестали боятися людей у  Херсоні, свідчить і поведінка ось цього відчайдухи, який зручно вмостився на сонечку під вікном на третьому поверсі. Відео опубліковане в тіктоці на каналі «».

У СЕЛАХ ФАЗАНИ ДРАЖНЯТЬ СОБАК Своєю історію про нових пернатих жителів покинутого обійстя в одному із сіл Станіславської громади з «Гривною» поділилася місцева жителька пані Людмила.

«Ми виїхали восени минулого року, оскільки почастішала кількість обстрілів з окупованого берега. Але змушені були залишити вдома двох собак – сусідка щодня приходить їх годувати. Каже, помітила, що десь на нашому подвір’ї поселилися нещодавно крупні дикі птахи. І тепер дражнять наших собак: підлітають близько, кричать, а коли песик намагається вхопити – відлітають», – розповіла жінка й поділилася з нами відео, яке їй прислала сусідка.

Вона додала, що сусідка не знає, що то за птахи – та й роздивитися часу в неї немає, бо перебувати довго на вулиці там небезпечно через обстріли. Але, додає пані Людмила, погуглила й зрозуміла – то фазани.

ПТАХИ НЕ БОЯТЬСЯ ОБСТРІЛІВ? Цікаво, як фазани живуть і виводять потомство в місцях, де тривають бойові дії, де часто лунають звуки вибухів та волають сирени? Деякі орнітологи кажуть, що птахи практично не реагують на вибухи. Під час війни пернаті гинуть від прямого ураження осколками, від впливу вибухової хвилі, а головне – внаслідок пожеж.

А от гучні звуки вибухів, які постійно чути як у  Херсоні, так і в селах Станіславської громади, де помітили фазанів, вочевидь, птахи не сприймають як загрозу. При цьому фазани відомі своєю полохливістю – вони лякаються людей, намагаючись хутчіше сховатися. Тож не дивно, що менше стало людей на вулицях – з’явилося більше фазанів.