Двох зрадників з Херсонщини заочно засудили до 15 років ув’язнення

2 месяца назад 0

У Чернівецькій області до 15 років ув'язнення заочно засудили двох жителів Херсонщини, які співпрацювали з окупантами.

Про це у  повідомляє управління СБУ в Чернівецькій області, передає .

За даними спецслужби, один із фігурантів у вересні 2022 року очолив так звану "раду молоді" у фейковій адміністрації "Білозерського муніципального округу". За свідченнями очевидців, чоловік активно допомагав окупантам проводити​ псевдореферендум щодо пр​иєднання українських територій до РФ.

Другий фігурант, ексначальник інспекції житлово-комунального господарства Херсона, після захоплення регіону російськими військами сам запропонував свої послуги окупантам і став начальником відділу технагляду управління ЖКГ незаконної «військово-цивільної адміністрації м. Херсона». "На цій посаді він допомагав запроваджувати російське законодавство і здійснювати підривну діяльність проти України", — зазначають у СБУ.

На підставі зібраних доказів суд визнав зловмисників винними за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) і ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.
Після визволення Херсонщини обидва зрадники втекли і зараз переховуються на тимчасово окупованій території. Співробітники СБУ встановили місця їхнього перебування та проводять комплексні заходи для притягнення до відповідальності.

Як повідомляв Укрінформ, у Харківській області Служба безпеки України та Національна поліці​я затримали зрадника, який повідомляв росіянам адреси українських патріотів.​