Фільтри для басейну: види та як вибрати

2 месяца назад 0

Чиста вода в басейні – запорука безпечного та комфортного купання. Тому так важливо забирати чашу басейну водним пилососом та очищати воду хімічними засобами. Але цього недостатньо, оскільки забруднення регулярно заносяться до басейну людьми та вітром. Вода має очищатися безперервно, тому важливо встановити . Він забезпечує механічне очищення води. За допомогою насоса для басейну вода циркулює та потрапляє у фільтр, де очищається та чистою повертається в басейн.

Види фільтрів для басейнів Існує три види фільтрів, які відрізняються принципом роботи, це:

  • Картриджний
  • Пісочний
  • Діатомітовий

Картриджний фільтр є ємністю зі змінними картриджами, які потрібно регулярно промивати від забруднень та замінювати після закінчення терміну експлуатації.

Перевага цього виду фільтра – високий ступінь очищення води та нижче енергоспоживання, ніж в інших видах фільтрів.

Пісочний фільтр – це свого роду бочка із піском. Перевага цього виду фільтра – довговічність використання та бюджетна ціна порівняно з іншими фільтрами. У середньому пісок рекомендується промивати щорічно, а міняти – раз на кілька років.

Діатомітові фільтри – це фільтри, фільтрувальним елементом яких є діатомітова земля. Діатомітова, або діатомова земля – це гірська порода з корисних копалин. 

Діатомітові фільтри є найдорожчими, оскільки відфільтровують воду від забруднень розміром до 1 мікрона. Вода стає ідеально чистою та набуває бактерицидних властивостей. Крім цього, використання діатомітового фільтра скорочує витрату хімії у 4 рази. 

Але слід знати, що цей вид фільтра несумісний із застосуванням альгіцидів та флокулянтів та має обслуговуватися спеціалістом.

Рекомендації щодо вибору фільтра для басейну Щоб правильно підібрати фільтр, враховуйте:

  • Об’єм басейну
  • Умови експлуатації
  • Продуктивність фільтра

Наприклад, якщо у вас невеликий басейн, ви плануєте регулярно очищати воду хімічними дезінфектантами та використовувати басейн нерегулярно, вам підійде картриджний фільтр.

Якщо у вас є басейн середніх та великих габаритів та ви використовуєте його протягом усього купального сезону, краще встановіть пісочний або діатомітовий фільтр. У цьому випадку застосування таких видів фільтрів буде вигіднішим, ніж картриджного фільтра.

Продуктивність фільтра розраховуйте з огляду на важливий фактор: вода в повному об’ємі повинна пройти крізь фільтр хоча б 2.5 рази на добу.

Наприклад, для басейну об’ємом 30 м³: 30 х 2.5 = 75 м³ – такий об’єм води має профільтруватись за добу. Розділіть цю цифру на час, протягом якого буде працювати фільтр, та ви отримаєте потрібну продуктивність пристрою. 

Наприклад, якщо ви будете вмикати фільтр на 10 годин на добу, вибирайте пристрій з продуктивністю 7.5 м³/год.

Обирайте фільтри надійних виробників, як-от:

  • Hayward
  • Emaux
  • Waterline
  • Aquaviva

Фільтри цих брендів давно зарекомендували себе як якісне обладнання із високою ефективністю очищення води.

Пам’ятайте, що фільтр для води забезпечує чистоту басейну протягом усього сезону купання та створює всі умови для приємного та безпечного купання.