Голові спілки ветеранів АТО з Херсонщини знову продовжили арешт

8 месяцев назад 0

Начальнику управління гуманітарної політики Херсонської РДА та голові ГО спілки ветеранів АТО Олександру Зарівному, викраденому з Херсонщини, продовжили термін перебування під вартою.

Як Кримська правозахісна група (КПГ), “Київський райсуд Сімферополя” 21 серпня відмовив у клопотанні стороні захисту про помʼякшення запобіжного заходу та продовжив арешт Олександру Зарівному на три місяця: до 28 листопада 2023 року.

Як повідомляла КПГ, Олександра Зарівного  17 березня 2022 року. У той день росіяни вдерлись до будинку родини в Олешках, погрожували зброєю дружині та доньці чоловіка, а невдовзі у кайданках відвезли його у невідомому напрямку. Близько 4 тижнів Зарівний перебував у Херсонському ізоляторі тимчасового утримання, який захопили військові РФ. Після цього його перевезли у Сімферополь. Там його  у СІЗО №2 Сімферополя та звинувачують у шпигунстві (стаття 276 КК РФ, позбавлення волі на строк від десяти до двадцяти років).

Взимку 2023 року Олександра Зарівного  на стаціонарній судово-психіатричній експертизі у психіатричній лікарні. Тоді ж до травня 2023 року був продовжений арешт.22 травня 2023 року термін перебування під вартою знову був продовжений на три місяця: до 28 серпня 2023 року.