Грип не відступає: у яких регіонах ситуація найважча?

3 часа назад 0

2,5 мільйона українців уже перехворіли на грип та інші ГРВІ цього епідемічного сезону. І кількість недужих невпинно зростає. У 16 регіонах запроваджують карантинні обмеження: школи та виші переходять на дистанційне навчання, а установи скорочують кількість відвідувачів. Яка ситуація зараз та які прогнози — дізнавався Центр громадського моніторингу та контролю.

Скільки людей хворіють
З кінця вересня 2024, коли почався епідеміологічний сезон, на грип та ГРВІ захворіли 2,5 мільйона українців,  на брифінгу у Медіацентрі Україна заступник Генерального директора Центру громадського здоровʼя Олексій Даниленко. “Нехай ця цифра не лякає нікого, тому що в минулому епідсезоні ми мали ще вищі показники. Тобто станом на сьогодні ми маємо нижчий рівень захворюваності, ніж ми мали торік, а саме на майже 16% менше ніж у минулому епідсезоні”, — наголосив він. 

Щоправда, особливо вразливою групою залишаються діти — вони становлять майже 60% від усіх хворих за останні тижні.

Які області потерпають найбільше
За  Центру громадського здоровʼя, найвищий рівень перевищення епідпорогу фіксують на Хмельниччині. Середній — у Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Рівненській, Тернопільській, Черкаській та Чернівецькій областях. На Вінниччині, Київщині, Львівщині, Одещині, Сумщині, Полтавщині та у Кіровоградській області — перевищення епідпорогу низьке. А у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях та Києві — показники захворюваності навіть нижчі за епідеміологічний поріг. 

Небезпечні тенденції
Тривожною тенденцією цього року міністр охорони здоровʼя   велику кількість госпіталізацій. За словами Віктора Ляшка, зараз із ГРВІ у лікарнях перебуває майже 6 тисяч осіб. А 10% пацієнтів лікуються у відділеннях інтенсивної терапії.

Глава МОЗу нагадав про важливість своєчасного звернення за допомогою: “Грип, ГРВІ — це не так звані банальні інфекції, не потрібно займатися самолікуванням, потрібно завжди лікуватися під наглядом і консультацією лікаря”, — наголосив міністр.  

Наразі від ускладнень хвороби померли 16 українців. У МОЗ кажуть: вони не робили щеплень від грипу і Covid-19. Та нагадують, що вакцинуватися можна упродовж всього епідеміологічного сезону. 

Коли епідемія піде на спад
Тенденція до збільшення кількості хворих зберігатиметься упродовж наступних кількох тижнів, наголошують епідеміологи. За прогнозами МОЗ, до квітня вірусом грипу в Україні хворітимуть частіше, ніж Сovid-19. 

Минулоріч епідеміологічний сезон в Україні завершився у травні. За  МОЗ, за підсумками другої половини 2023 — початку 2024, на грип, ГРВІ та Сovid-19 перехворіли 4,7 мільйона українців. 

Як не захворіти
Вірус грипу  повітрям від хворої людини до здорової під час кашлю, чхання чи просто розмови. Аби убезпечити себе, українцям радять уникати велелюдних місць. А від тих, хто виглядає інфікованим, тримати дистанцію принаймні у 2 метри. Також у Центрі громадського здоровʼя  часто мити руки та провітрювати приміщення, носити маску у громадських місцях під час підвищеної захворюваності, а за перших симптомів — звертатися до лікаря та залишатися вдома.