Громадськість Херсона обговорила бюджет міста на 2021 рік

4 года назад 0

У великій залі Херсонської міської ради відбулись громадські обговорення бюджету обласного центру на наступний рік.
 
Директор департаменту бюджету і фінансів Херсонської міської ради Роман Підперигора розказав про майбутній бюджет.
 
"Прогнозований показник міського бюджету на 2021 рік – 2 млрд 712 млн грн 749 тисяч грн, зокрема загальний фонд становить 1 млрд 940 млн, освітня субвенція з держбюджету – 595 млн, субвенція на інше – трохи більше 17 млн грн. Основні доходи: податки на доходи фізичних осіб, плата за землю, єдиний та акцизний податки. Обсяг спеціального фонду міського бюджету пропонується встановити розміром 158 млн 644 тисячі грн. Видатки на бюджетну сферу і соціальний захист – 2 млрд 416 млн 261 тисяча грн., або 89%, видатки на житлово-комунальні господарства – 206 млн 488 тисяч грн, або 10,9% від загального обсягу, зарплати працівникам бюджетної сфери визначені згідно із новим розміром заробітної плати. По галузях: освіта – 1 млрд 816 млн 926 тисяч грн, це більше 60% міського бюджету; охорона здоров’я в основному утримується з Національної служби охорони здоров’я, з міськбюджету додатково буде направлено 53 млн; обсяг видатків на галузь  культури – близько 126 млн грн.; на соціальний захист — 75 млн 576 тисяч гривень, серед яких пільги на перевезення транспортом, ЖКГ – трохи більше 296 млн грн".   Після Романа Підперигори учасники обговорення виступили з пропозиціями. Член громадської ради при міському голові Володимир Молчанов висловив свою думку:
 
"Станом на зараз проєкт бюджету передбачає менше видатків на КП, ніж торік, але практика така, що і минулого року було менше, а після протягом року збільшувалось кількома траншами. Зміни приймали кулуарно, громадськість їх не контролювала. Основна проблема взагалі – нестача коштів у бюджеті і неправильна політика міської влади щодо їх акумуляції, зокрема, щодо несплати земельного податку, там де стоять руїни. Заводи, які працювали, але жодним чином за них не платять оренду, просто там нерухомість стоїть. Найбільш кричущий на мою думку момент — компенсація пільг на перевезення 2 КП по трьох напрямках – тролейбуси, там навіть 1 гривня є протизаконною, бо виконком скасував пільгові перевезення. У нас законом передбачено 16 категорій пільговиків, але це було скасовано ще у  березні 2020 року через карантин. Та компенсації намагаються знову збирати".
Член громадської організації "Юридична справедливість" висловив незадоволення роботою деяких комунальних підприємств:
 
"У парках був бур’ян, по центральних вулицях дерева падають на голови людям і ніхто не бачить. Це ж гроші платників податків, тож такі роботи повинні виконувати. Друге питання по "Гарантії" — тварини голодні, а скільки тих собак простерилізували? Теж ніхто не знає. І ще хочу сказати, те що обіцяв минулий мер Володимир Миколаєнко, і теперішній Ігор Колихаєв: не може жоден депутат очолювати комунальне підприємство, бо сам себе контролювати не буде".
 
Жителька Херсона Лариса Доманіна висловила побажання встановити у місті ще бювети з водою. І додала, була на підприємстві "Гарантія" і бачила, що тварини живуть там у гарних умовах:
 
"Цього року у Херсоні встановили перший безкоштовний бювет для жителів міста. Я дуже вдячна, але було заявлено ще про 6 бюветів, прошу зробити ці об’єкти і продовжити цю роботу і закласти ці гроші у бюджет. Щодо безпритульних тварин… У мене була ціла зграя собак, я звернулась до "Гарантії" і вони допомогли, а ще, коли була там, була приємно здивована —  там є харчування для тварин, немає сторонніх запахів, їх стерилізують". Громадська діячка Ірина Зоря звернула увагу, що важко знайти проєкт бюджету і що варто проаналізувати роботу деяких комунальних підприємств:
 
"Якщо є розділ про бюджет, то треба, щоб був і проєкт бюджету. Друге – якщо це комунальне підприємство, то воно повинно приносити прибуток;  якщо комунальна установа для обслуговування населення, то вона не повинна бути прибутковою. Ще є пропозиція – відкрийте КП, щоб переробляти сировину. Скрізь це приносить прибуток. Також питання про КП "Вихор" — воно обслуговує гаражі, проаналізуйте його роботу, а також роботу КП "Парки Херсона".
  
Депутат Херсонської міської ради, голова фінансової профільної комісії Андрій Дмитрієв розповів, над чим будуть першочергово працювати народні обранці і чи будуть оптимізовані видатки на комунальні підприємства: 
 
"Насправді, ми шукаємо шляхи для зменшення видатків, ми вивчаємо всі витрати, що йдуть на комунпідприємства. Деякі видатки ми не можемо прибрати з КП: якщо воно є балансоутримувачем мереж, то місто повинно надавати кошти. Потрібно багато чого оптимізувати. У першому півріччі будемо працювати над цим. Якщо казати саме про КП, то частину видатків може й приберемо на наступній сесії. Але розумійте, ми маємо бюджет розвитку набагато менше, ніж торік – на 120 млн грн. За рахунок кризи, епідемії у нас частина податків зменшились, тому наше перше завдання – нам потрібно на чомусь заробляти. Ми працюємо над тим, щоб бюджет міста наповнювався".
 
Сесія Херсонської міської ради, на якій депутати повинні проголосувати за бюджет міста на 2021 рік, відбудеться 24 грудня 2020 року.

UA:Херсон