«Херсонці довірили рішення про вартість проїзду в маршрутках тим, хто має особистий інтерес», — Олександр Мошнягул

2 года назад 0

Про громадські слухання, що були проведені у міській раді Херсона, стосовно підвищення вартості проїзду в громадському транспорті, пише у соцмережі голова Громадської ради при міськогму голові, експерт  Олександр Мошнягул

 —  Від вчорашніх громадських слухань з транспорту залишилося двояке відчуття та неприємний осад. Із позитиву, сам факт слухань. Позитивним виглядає бажання міської влади вислухати думку херсонців з надзвичайно важливого питання. На моїй пам'яті, це перші слухання, які провели без жодної ініціативи городян. Проте, це, напевно, єдине, що можна занести в позитив. Запитань і невдоволення залишилося значно більше. Перше.  Багатьох обурив факт згону на слухання працівників підприємств перевізників. 
У залі їх перевіряли за списками, а також забезпечили підвезення автобусами до будівлі міськради. Це і обурює і дивує одночасно. Навіщо ця "мобілізація"? Усе побачили ЗМІ, про все дізнаються члени виконкому. Адже ми це вже проходили в 2017 році. Тоді також зігнали маршрутників, вони проголосували "як треба" і що? Виконком проігнорував результати слухань та проголосував проти підвищення тарифу.

До речі, після тих слухань у мене відбулася ґрунтовна розмова з Володимиром Миколаєнко, який визнав, що була зроблена серйозна помилка та пообіцяв більше не вдаватися до адмінресурсу. Слово своє, до речі, дотримав, і скандалів зі слуханнями більше не було.

Одним словом, ті, хто намагався отримати на слуханнях "потрібний" результат, бажаючи вислужитися перед заходом, надали йому ведмежу послугу. Неприємний резонанс тепер не зупинити, і, швидше за все, керівництво міста зазнає серйозних репутаційних втрат.

Друге.  Організація слухань. Можливо, вчорашній ведучий Дмитро Карлюка непогана людина та добрий викладач, але вчора він був явно не на своєму місці. Складалося враження, що слухання взагалі були підготовлені. Спочатку загнали себе в "регламентний кут", встановивши всього 2 хвилини на виступ і лише 1 годину на всі слухання. В кінці не було зрозуміло як все завершувати та вийти на Резолюцію.

Апофігеєм всього, що відбувається, стало голосування на яке виставляли питання з якоїсь своєї логіки, що не піддається розумінню.  Цілий список пропозицій громадської ради, які були озвучені та передані секретареві слухань, так і не були поставлені на голосування. По-перше, ці пропозиції були від громадськості, як від дорадчого органу при міському голові. А по-друге, ігнорування будь-яких пропозицій ставить під сумнів саму легітимність слухань, про що громадська рада доповість і меру, і виконкому.

Третє. Доповідачі, які повинні були ознайомити присутніх із проектом рішення виконкому та дати обґрунтування підвищення тарифу. Без їхніх доповідей слухання взагалі не можуть розглядати питання та приймати рішення.
Спочатку виступив заступник директора Херсонелекттротрансу, коротко і абсолютно невиразно, не зміг відповісти на жодне з прозвучавших питань. Це був просто треш. Розповісти про причини підвищення вартості проїзду у маршрутках взагалі ніхто не вийшов. Просто нонсенс. Після цього ведучий просто мав зняти питання з розгляду. але не отримавши пояснень, вирішили голосувати.

Збоку здавалося, що результат був заздалегідь спланований і його просто "пропихали".

Задля об'єктивності слід зазначити і пасивність городян, херсонці, які ставлять питання транспорту на одне з перших місць у рейтингу міських проблем, не прийшли на слухання та довірили його вирішення тим, хто має особистий інтерес.

В результаті, не отримавши необхідних обґрунтувань "вирішили", рекомендувати виконкому підтримати підвищення вартості проїзду до 8 грн. Не виключаю, що мала місце гра від транспортників: вкидається страшилка, ціна 10 грн по місту, та 15 у передмістя, але народ "рятує ситуацію" та 8 грн. стають справжнім "порятунком". 

Привід оптимізму дає лише спілкування з новим в.о. заступника мера В'ячеславом Білковським вже після слухань. Останній запевнив членів громадської ради, що наші підходи до реформування транспорту збігаються. Він теж проти підприємств-"прокладок", за те, щоб у місті їздили за графіком комфортні автобуси. І запропонував співпрацю. Готові запросити його на перше після новорічного засідання ради та обговорити питання транспорту. А поки що треба видихнути! Всіх з Новим роком!

ksza.ks.ua