Херсонська МВА віддасть ще 750 тисяч гривень компанії, яка могла збувати російський алкоголь у місті

4 месяца назад 0

Херсонська міська військова адміністрація планує віддати 750 тисяч гривень приватній компанії за послуги обслуговування товарно-матеріальних цінностей, гуманітарної/благодійної допомоги для населення громади. 

Про це свідчить тендер на порталі Prozorro. Відомий вже й переможець торгів. В тендері брала участь лише одна компанія — ТОВ "ЛДК", яка запропонувала таку ж вартість, що й вказала МВА як очікувану. Поки договір з ТОВ "ЛДК" Херсонська міська військова адміністрація не було підписано. 

Варто зазначити, що у 2023 році "ЛДК" вже отримала за подібні послуги понад 4,1 млн гривень від міської адміністрації. Сама ж компанія фігурує в кримінальному провадженні, яке було відкрито за фактами незаконної реалізації підакцизних товарів. Зокрема, алкоголю російського та білоруського виробництва, що було завезено у Херсон під час окупації. 

Як повідомляла "Гривна", з грудня минулого 2022 року правоохоронці розслідують факти незаконного зберігання та збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв на території складського приміщення ТОВ "ЛДК". Під час обшуку на складах було вилучено горілку, настоянки, вина та коньяк, який було виготовлено на території рф та республіки білорусь. 

В матеріалах справи зазначено, що до торгівлі причетні посадові особи компанії. Однак директор "ЛДК" Георгій Мороз, який є свідком у провадженні, заявив, що нібито алкогольну продукцію завезли військові рф під час тимчасової окупації Херсона і змусили її зберігати на складах. А правоохоронні органи встановили факт продажу російського алкоголю у 2023 році.