Херсонські підприємці мітингують під Верховною Радою
4 года назад 0
Із самого ранку 1 грудня 2020 року півтисячі херсонських підприємців разом з іншими представниками малого та середнього бізнесу мітингують під стінами Верховної Ради України, де сьогодні відбудеться чергове пленарне засідання. Люди виступають проти запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та вимагають скасувати низку законів.
Вхід до Верховної Ради перекрила колона правоохоронців.
Учасники заходу наголошують, що виступають проти тотальної фіскалізації, яка шкодить малому та мікробізнесу. Зокрема, вони вимагають скасувати прийняті у вересні 2019 року закони:
№128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг»;
№ 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг».
Саме цими законами були запроваджені програмні РРО.
Підприємці також наполягають на скасуванні Закону №367-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду», прийнятого 12 грудня 2019 року. Низка його норм, за їхніми словами, значно ускладнює підприємницьку діяльність.
Натомість підприємці вимагають народних депутатів прийняти законопроєкти №3853-1(2), №3993, спрямовані на захист спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.
Законопроєкти №3853-1, №3853-2 та №3993 передбачають скасування обов‘язкового використання фіскалізованих РРО ФОПами-спрощенцями та закладають підґрунтя для розвитку спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.
Нагадаємо, раніше касові апарати були обов’язковими лише для двох категорій “спрощенців” – тих, хто торгує технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту, та лікарськими засобами й виробами медичного призначення.
За законом, ухваленим восени минулого року, планувалося, що вже за рік, у жовтні 2020, РРО (реєстратори розрахункових операцій) мають стати обов’язковими для певної групи так званих “ризикових” видів діяльності для ФОП (фізичнихосіб-підприємців) ІІ-ІІІ групи. До них віднесли підприємства ресторанного та готельного бізнесу, інтернет-торгівлі та секондхенду, продавців ювелірних та текстильних виробів, а також туристичних послуг та автозапчастин.
А з 2021 року класичні РРО (або ж касові апарати) чи програмні РРО мали стати обов’язковими для всіх, хто користується спрощеною системою оподаткування і чиї доходи не перевищують 1 млн грн. на рік.
Проте коронавірусний карантин навесні цього року скорегував ці плани. Депутати вирішили відкласти обов’язкове застосування РРО для ризикованих бізнесів до 1 січня 2021 року, а для усіх інших – до 1 квітня 2021 року.
Паралельно з 1 серпня цього року у підприємців з’явилася можливість протестувати безкоштовний програмний РРО від Державної податкової служби.
Винятки залишилися незмінними: на підприємців I групи, тих, хто працює у сфері виробництва, а не торгівлі, або ж хто торгує лише без готівки, вимоги щодо фіксування своїх операцій через касу – реальну або ж віртуальну – не поширюються. Тож, наприклад, бабусі, яка торгує картоплею на базарі, будь-який реєстратор операцій не потрібен.
Крім цього, з 1 січня 2021 року “поріг” для переходу із І до ІІ групи мав бути суттєво підвищений – з 1,5 до 2,5 млн грн.