Херсонські "акули пера" плавали у водах ХДУ

4 года назад 0

Вчора, 25 червня, на базі басейну Херсонського державного університету відбувся перший за всю історію херсонської журналістики реальний заплив…
Тепер в басейні найбільшого вишу Півдня України зародилася нова традиція — Турнір з плавання для представників національних та регіональних медіа.
— Інформаційні війни, стрімкий розвиток технологій поставили медійну сферу перед безліччю нових викликів. І це вимагає від людини, що присвятила себе журналістиці, тримати в тонусі не лише інтелект, а й м’язи. Це, звичайно, жарт. Але сила і витривалість ще нікому не завадили.
Тож ми сьогодні дізнавалися, чи вміють «акули пера» так само добре триматися на воді, як і в морі інформації, де їм немає рівних. Ми дуже сподіваємося, що турнір припаде до душі всім і стане ще однією доброю традицією нашого університету, — прокоментував ректор ХДУ Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ.
Басейн ХДУ давно став популярним місцем проведення дозвілля не лише для студентів вишу, ліцеїстів, спортсменів та освітян, а й для всіх мешканців Херсона. З моменту відкриття тут регулярно проводяться різноманітні чемпіонати, турніри, першості як регіонального, так і всеукраїнського рівня. Технічні характеристики басейну це дозволяють.
На постійній основі на базі басейну працює Школа спортивного плавання , яку відвідують понад 200 дітей віком від 7 років і старші. Двері закладу завжди відкриті для дітей з особливими потребами. Так, щонеділі 12 «сонячних» дітей під наглядом досвідчених тренерів тут вчаться не тільки впевнено триматися на воді, а й жити у соціумі.
Загалом понад 300 херсонців і жителів області сьогодні є власниками абонементів і відвідують басейн на постійній основі. До речі, після послаблення карантину вже близько 50 відсотків постійних відвідувачів відновили свої регулярні заняття з плавання.

Прес-центр ХДУ
Фото Олександр Корняков
ДОВІДКА: Будівництво басейну відбулося за підтримки місцевої влади і тривало з грудня 2018 року по серпень 2019 року. Ініціатор зведення – ректор ХДУ, народний депутат України VIII скликання Олександр Співаковський.
Реалізація цього масштабного проєкту стало черговим етапом розвитку інфраструктури вишу, що відбувається в рамках послідовного втілення Стратегічного плану розвитку ХДУ на 2018-2023 роки. Басейн має шість доріжок довжиною 25 метрів (кожна по 2.5 метри завширшки), по дві роздягальні і душові. Створені всі умови і для занять людей з особливими потребами.
Басейн ХДУ було відкрито восени минулого року. Проте він встиг стати місцем зародження кількох нових традиції вишу. Тут проводяться змагання на кубок ректора, різноманітні благодійні акції для особливих дітей, для дітей сиріт тощо.