Херсонські священики приєдналися до вимоги віддати під церковний трибунал патріарха Кирила

1 год назад 0

Два херсонських священника УПЦ Московського патріархату приєдналися до колективного звернення, яки  вимагають віддати під церковний трибунал очільника Російської православної церкви патріарха Кирила через його позицію щодо війни в Україні та прихильність до «русского мира».

Про це повідомив протоієрей УПЦ МП Андрій Пінчук.

Він оприлюднив відкрите звернення до предстоятелів помісних православних церков, до якого станом на 1 годину 11 квітня приєдналися 190 священників.

Від Херсонщини там два представника — настоятель Антонієвського храму Георгій Гуляєв та Пантелеймонівського храму Степанівки Олександр Граур.

Обидва є протоієреями, і очолюють єпархіальні комісії

Гуляєв керує комісією у справах молоді, а Граур у справах церкви та медицини.

У цьому зверненні Кирилу закидають два звинувачення: проповідування доктрини «русского мира», «яка не відповідає православному вченню та має бути засуджена як єресь», а також благословіння дій російських військ в Україні, яке у зверненні називають моральним злочином.

«Попри те, що патріарх Кирил протягом багатьох років у своїх публічних заявах стверджував, що вважає православних християн України своєю паствою, за яку він несе відповідальність, сьогодні він прямо благословляє фізичне знищення цієї пастви російськими військами», — йдеться у зверненні.

Священники пригадали чимало цитат Кирила, якими вони аргументують свої звинувачення, а також оприлюднили низку закликів до предстоятелів помісних православних церков:

  • засудити російську військову агресію;
  • закликати президента рф володимира путіна негайно припинити війну та звільнити усі захоплені території України;
  • розглянути публічні заяви Кирила щодо війни проти України та надати їм оцінку;
  • оцінити на всеправославному рівні доктрину «русского мира».

А що за трибунал? Пінчук пояснює, що йдеться про найвищу судову інстанцію світового православ'я — Собор Предстоятелів Древніх Східних Церков. «Вже багато століть у православній церкві існує традиція звертатися до суду такого Собору у випадку серйозних конфліктів», — наголошує протоієрей.
Він каже, що в історії Російської церкви теж був прецедент звернення до суду Східних Патріархів, коли у 1666 році засудили Московського патріарха Никона, позбавивши його патріаршества та єпископського сану. Що передувало? Після російського вторгнення очільник російської православної церкви патріарх Кирило фактично підтримав агресію росії. Як розповідає BBC, 6 березня він заявив, що на Донбасі нібито вже 8 років тривають спроби знищити «принципове неприйняття так званих цінностей, які сьогодні пропонують ті, хто претендує на світову владу».

«Сьогодні є такий тест на лояльність цієї влади… Тест дуже простий і водночас жахливий — це гей-парад. Вимоги до багатьох провести гей-парад і є тестом на лояльність до наймогутнішого світу», — сказав Кирило.

А 14 березня Кирило взагалі подарував командувачу росгвардії Віктору Золотову ікону та благословив російських військових на війну в Україні.

А 3 квітня Кирило виступив із промовою в храмі збройних сил рф, де розхвалював російських солдатів та поставив під сумнів незалежність України: «Сьогодні слово "незалежність" часто додається майже всім країнам світу. Але це неправильно, тому що більшість країн світу зараз перебувають під колосальним впливом однієї сили, яка сьогодні, на жаль, протистоїть силі нашого народу».

Водночас предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій засудив повномасштабне вторгнення росії в Україну. Він висловив підтримку українським військовим і звернувся до володимира путіна із закликом «негайно припинити братовбивчу війну». Низка священників УПЦ МП навіть припинили згадувати під час богослужінь ім'я Кирила як свого патріарха.

22 березня Священний синод Православної церкви України закликав архієреїв, духовенство, монастирі та релігійні громади УПЦ Московського патріархату приєднуватися до ПЦУ.

Цікаво, що на сайті Херсонської єпархії досі є блок новин з Москви


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.