Херсонський державний університет розширює кордони співпраці

2 года назад 0

Сьогодні, 16 листопада відбулося підписання договору про співпрацю між Херсонським державним університетом та товариством з обмеженою відповідальністю EPAM SYSTEMS – найбільшою IT-компанією в Україні.
Ректор ХДУ Олександр Співаковський упевнений, що кожен майбутній фахівець має бути затребуваний на ринку праці. Тому головна мета Херсонського державного університету надавати якісну вищу освіту.
«Ми розглядаємо університет, як майданчик, кластер, на якому одночасно збирається людський капітал, викладачі, наукові дослідження, влада і обов’язково бізнес. Це дає змогу нашим студентам вже з II курсу працювати під час навчання в тій професійній сфері, яку вони обрали під час вступу. Це означає, що на виході вони точно будуть мати гарну роботу з високою заробітною платою і, головне, стануть успішними людьми. А успішна людина – щаслива!», – зазначив Олександр Співаковський.
Компанія ІТ ЕПАМ є лідером на ринку України. Пріоритетом для компанії завжди була співпраця з різними освітніми закладами та реалізація програми підвищення кваліфікації як викладачів, так і студентів. Тому ми завжди обираємо найкращі університети, аби поповнювати ІТ-ринок кваліфікованими спеціалістами.
«Херсонський державний університет обраний як один із найкращих. На базі якісної вищої освіти, яку надає освітній заклад, ми могли б доповнювати своїми курсами, освітніми програмами як для студентів, так і для викладачів навчальний процес та коригувати сумісно з Вченою радою університету ІТ-програми і мати кваліфіковані кадри для нашого ІТ-ринку України», – зазначив старший директор ЕПАМ Україна, керівник в південному регіоні ЕПАМ Україна Сергій Гаращук.
Головна задача ЕРАМ – пошук й формування майбутніх фахівців у галузі програмного забезпечення. Компанія має на меті навчання студентів, викладачів, школярів й навіть людей з досвідом роботи в інших індустріях скласти уявлення про IT-галузь, актуальності професії та спеціалізації. І, головне, допомагає у майбутньому визначитися з вибором професії.
Зазначимо, що в Україні ЕРАМ працює з 2005 року. Український офіс пропонує свою експертизу в інжинірингу та розробці продуктів, допомагаючи своїм клієнтам успішно вирішувати найскладніші бізнес-задачі й ефективно керувати процесом цифрової трансформації. Сьогодні EPAM – це понад 12 500 спеціалістів, які співпрацюють з компанією.
В Україні EPAM University співпрацює з 30-а провідними університетами. Слухачам доступні понад 25 актуальних спеціалізацій, серед яких Java, NET, Front-End, QA, DevOps, Mobile development, Big Data, UI/UX design, Business Analysis, PHP, Python тощо.
Переважна більшість студентів EPAM University – це молоді люди, студенти II-V курсів, які прагнуть сучасних знань та практики. Близько 40% слухачів EPAM University – люди з попереднім досвідом роботи в інших індустріях, які прагнуть розпочати кар’єру в ІТ.
Понад 95% успішних мотивованих випускників EPAM University отримують пропозиції про співпрацю з компанією ЕРАМ після завершення навчання.
Як зазначають фахівці, лише за перші три квартали 2021 року до проєктів компанії долучилися понад 1200 фахівців – випускників EPAM University на позиції рівнів Junior.
Ініціативи EPAM University сфокусовані не тільки на студентах, але й на викладачах вишів та шкіл. У 2017 році стартував щорічний соціальний проєкт компанії Teacher’s Internship. Його мета: надати освітянам актуальні знання, дати змогу попрактикуватися в застосуванні провідних технологій та сучасних інструментів і побачити роботу ІТ-компанії досконало та аби потім ці знання були передані студентам. У 2020 році в проєкті взяли участь 230 викладачів з усіх регіонів України.
У 2021 році започатковано новий проєкт для учнів старших класів: Pre-Junior Program. Він має на меті допомогти школярам скласти власне уявлення про ІТ-галузь, актуальні професії та спеціалізації, побачити роботу сучасної ІТ-компанії і на основі цього зробити свідомий вибір професії.
У рамках візиту відбулося угоди про співпрацю між ХДУ та товариством з обмеженою відповідальністю EPAM SYSTEMS – найбільшою IT-компанією в Україні.
Також гості представники компанії зустрілися зі студентиами комп’ютерних наук, фізики та математики, яким розповіли про компанію, напрямки роботи, окреслили перспективи й запросили до співпраці. Наприкінці зустрічі гості ознайомилися з матеріально-технічною базою Херсонського державного університету.
Пресцентр ХДУ