Херсонський держуніверситет налагоджує співпрацю з університетами Республіки Узбекистан

2 года назад 0

Минулого тижня делегація Херсонського державного університету з триденним візитом відвідала два заклади вищої освіти Республіки Узбекистан. Мета поїздки – налагодження співпраці, вивчення кращих практик та позитивного досвіду.
До складу делегації увійшли – ректор ХДУ Олександр Співаковський, перший проректор Сергій Омельчук, декан медичного факультету Наталія Шахман, декан педагогічного факультету Любов Петухова та декан факультету психології, історії та соціології Ірина Шапошникова. Команда університету відвідала два заклади вищої освіти Республіки Узбекистан – Самаркандський державний університет та Самаркандський державний медичний інститут.
Ректор ХДУ Олександр Співаковський зазначив, що наразі наш університет готується до візиту представників Самаркандського державного медичного інституту для побудови та налагодження спільної роботи. Попередньо заплановано два візити – в лютому та наприкінці травня-початку червня.
«Під час зустрічі з керівництвом Самаркандського державного медичного інституту обговорили питання співпраці, зокрема відновлення роботи узбецького відділення в нашому університеті. Адже Херсонський державний університет може надавати відповідні послуги», – підкреслив ректор Олександр Співаковський.
Більш детально про візит членам Вченої ради прозвітував перший проректор ХДУ Сергій Омельчук. За його словами, це не початок співпраці Херсонського державного університету із ЗВО Республіки Узбекистан. Адже наш освітній заклад вже має два укладені договори – із Ташкентським державним педагогічним університетом імені Нізамі і Бухарським державним медичним інститутом імені Абу Алі Ібн Сіно.
Одним із важливих кроків, що був зроблений під час триденної поїздки, – підписання двох меморандумів – із Самаркандським державним університетом та Самаркандським державним медичним інститутом.У ході візиту до Самаркандського державного медичного інституту команда ХДУ мала змогу ознайомитися з освітньо-науковою системою, бізнес-процесами та інфраструктурою. Представникам нашого університету надали вільний доступ до навчальних аудиторій та університетських процесів.
Сергій Омельчук підкреслив, що Самаркандський державний університет – багатопрофільний заклад, що виявляє серйозні наміри щодо освітньої, наукової й творчої співпраці з Херсонським державним університетом. Тож було окреслено перспективи освітньо-наукової співпраці педагогічного факультету ХДУ, налагодження та визначення стратегічних напрямків роботи з факультетом психології, історії та соціології ХДУ з профільними факультетами СамДУ. Зокрема, підготовки докторів філософії в галузі соціальна робота.
Наступний крок – імплементація позицій, визначених меморандумами та початок співпраці за новими напрямами. Зокрема, забезпечення участі здобувачів вищої освіти СамДУ і СамДМІ в студентській науковій роботі в ХДУ; запровадження реалізації програми «Гостьовий лектор» із закладами-партнерами; вивчення питання щодо запровадження програм подвійних дипломів; організація проведення літніх шкіл із залученням здобувачів вищої освіти і НПП із міжнародних закладів-партнерів.
Пресцентр ХДУ