Херсонський держуніверситет увійшов у ТОП-50 ЗВО України, що випускають кваліфікованих фахівців для ринку праці

2 года назад 0

Міністерство освіти і науки України в співпраці з Міністерством цифрової трансформації України та Пенсійним фондом України вперше реалізували моніторинг працевлаштування випускників закладів вищої та фахової передвищої освіти. У рейтингу Херсонський державний університет посідає 45 позицію.
Моніторинг проводиться завдяки налагодженню інформаційного обміну між Єдиною державною електронною базою з питань освіти та Державним реєстром загальнообов’язкового державного соціального страхування.
У процесі моніторингу досліджувалася зайнятість осіб, які закінчили навчання за бюджетні кошти в період з 1 листопада 2017 до 30 жовтня 2018 року та не продовжили навчання за наступним рівнем освіти. При дослідженні враховано роботу станом на 1 листопада 2021 року за наймом (за основним місцем роботи або сумісництвом), договором цивільно-правового характеру, а також ведення підприємницької діяльності (зокрема, статус ФОПа), незалежної професійної діяльності або іншої задекларованої самозайнятості.
Мета моніторингу – проаналізувати на рівні держави, областей, кожного ЗВО траєкторії професійної діяльності випускників. Також отримані дані дозволяють на рівні держави та регіону скоригувати розподіл бюджетного замовлення.
У рейтингу Херсонський державний університет посідає 45 позицію. Показник працевлаштування випускників ХДУ – 62,57%, відповідно університет входить в ТОП-50 ЗВО України, що випускають кваліфікованих фахівців для ринку праці держави.
«45-та рейтингова позиція нашого університету з-поміж українських ЗВО та найвища позиція серед вишів Херсонської області свідчить про лідерські позиції Херсонського державного університету щодо працевлаштування випускників. Для регіону та тих освітніх програм, що є в нашому університеті – це архіважливо. Адже свідчить про те, що наша освіта якісна, а випускники – працевлаштовані. Водночас ми розуміємо, що досягнутий результат потребує задуматися, оскільки Херсонщина, на жаль, уже багато років є областю, з якої масово виїжджає молодь. І добре, якщо в інший регіон держави. Тож маємо об’єднати зусилля влади, освітянської спільноти, бізнесу заради підтримки регіональної вищої освіти, яка формує економічний, соціальний, культурний потенціал своєї території. А відповідно й майбутнє. Серед херсонських університетів ми – лідери: коефіцієнт 1,15 дозволяє нам розраховувати на збільшення бюджетного фінансування на підготовку фахівців», – прокоментував ректор ХДУ Олександр Співаковський .
Пресцентр ХДУ