Херсонському музею передали старовинний гарман

2 месяца назад 0

Херсонський обласний краєзнавчий музей отримав старовинний гарман, який виявив на території області український військовий, що служить у ТрО.
Як передає , про це музей повідомив у 

«Кожного дня ми переконуємося, що українські військові – найкращі в світі! Вони не тільки мужні, а й освічені, дбають про нашу безпеку і збереження культурної спадщини України.

Сьогодні завдяки нашим воїнам поповнився масштабним і вагомим експонатом» , — ідеться у повідомленні.

Як зазначається, в одному з селищ Бериславського району вояк ТрО Володимир С. помітив старовинний гарман (сільськогосподарський інструмент для обмолоту зерна, який застосовувався до XX століття).

Як інформують у музеї, Володимир почав розпитувати місцевих жителів про історію предмета. Йому розповіли, що знайшли гарман за межами селища, про його призначення не здогадувалися і використовували, щоб утрамбовувати ґрунт на дорозі.

«Володимир зв’язався з нашим музеєм і взяв на себе труд, доправити важкий предмет до Херсона», — повідомляють у музеї.

Музейники висловили вдячність Володимиру і його друзям за новий експонат.
Як повідомляв Укрінформ, Херсонському краєзнавчому музею передали нумізматичну колекцію, у наборі представлені пам'ятні монети та банкноти, присвячені важливим для українців подіям.

Художниця Оксана Оснач, яка відродила традиції писання ікон на рибі, подарувала свою роботу — Семистрільну ікону Божої Матері, Херсонському обласному краєзнавчому музею.

Херсонський обласний краєзнавчий музей, який зазнав мародерств від російських окупа​нтів, створив виставку «Незламна Херсонщина».​