Хроніки міста. Антонівка: 14 днів війни та доба на відновлення

3 года назад 0

14 днів тому селище Антонівка опинилося під обстрілом, 200 будинків мають різного ступеню пошкодження – десь зруйновані вщент, десь повилітали шибки. Загинуло шестеро антонівців. Перший загиблий був у себе на городі, коли туди влучив снаряд. Дехто потрапив під обстріл, перебуваючи в автівці, хтось – у будинку.
Люди хотіли виїхати й староста Антонівського округу Сергій Іващенко декілька днів поспіль відвозив їх до Херсона на своїй «легковужці». Згодом за сприяння першого заступника голови облради Єгора Устинова, автобусами КП «ХКТС»  в.о. заступника міськради Сергій Циганок та депутат міськради Тігран Мкртчян.
Евакуйованих антонівців розмістили у херсонських школах, хтось мав змогу тимчасово оселитися у друзів чи родичів. Зараз Сергій Іващенко разом з Дніпровською райрадою та міською радою опікується питанням житла для людей зруйнованих будинків. Тимчасово їх оселили в гуртожитках.
Частина антонівців залишилася в обстріляному селищі. Як каже староста, люди не хотіли кидати напризволяще своє господарство, адже у багатьох були домашні тварини. Оскільки через обстріли пошкодилися інженерні мережі, жителі Антонівки залишилися без газу, електроенергії, води й зв’язку. Налагодити електро-, газо- та водопостачання не було можливості, адже аварійні бригади мали виїжджати у зону бойових дій, й оскільки за подібних умов один ремонтник загинув, підприємства вирішили не ризикувати життям людей.
Питанням відновлення інженерних мереж в Антонівці опікувався міський голова Ігор Колихаєв та його заступники. За декілька днів перемовин з підприємствами-постачальниками, аварійні бригади у супроводі старости відправилися оглянути пошкодження. Згодом почалися відновлювальні роботи. Працівники «Херсонобленерго» частково налагодили електропостачання й у селище пішла вода. Оскільки 3 електроопори виявилися зруйнованими, пізніше їх замінять на нові. Робітники «Херсонгазу» також частково відновили газопостачання. Роботи тривають.
Боялися виїжджати в обстріляну Антонівку не лише «ремонтники», а й водії хлібозаводу. Сергій Іващенко домовився з керівництвом підприємства, тож йому й ще двом волонтерам надали автомобілі, відтак чоловіки самостійно привозили в Антонівку та Кіндійку хліб. Ігор Савченко, що наразі наглядає за кладовищами Антонівки й Кіндійки, надавав автомобілі для розвезення продуктів харчування, які для антонівців передавали підприємці. Гуманітарну допомогу почав надавати «Червоний хрест».
Окрім роботи із забезпечення людей продуктами харчування, староста у складі «Муніципальної варти», курував забезпеченням порядку на окрузі та охороною від мародерства. Навколо нього згуртувалися ще 14 добровольців. Доводилося виїжджати й вдень, й уночі, ловити місцевих, які «виносили» магазини. А ще саме вони вивозили «двохсотих». До моргу на Старостина Ігор Савченко доправив 9 наших військових й 10 мирних жителів.
« Зараз багато уваги приділяється Антонівці, а поміж тим, Кіндійка й Східний постраждали не менше, й так само знаходяться без комунікацій. У мене самий великий округ й він значно постраждав, тож роботи не початий край. Впевнений, що за допомогою нашого міського голови, органів виконавчої влади, Дніпровської райради й відповідального ставлення самих людей ми зі всім впораємося », – каже староста Антонівського старостинського округу.
Подібна ситуація й в інших населених пунктах Херсонської міської територіальної громади.  обіцяє – все відновимо! Зараз не має змоги й не вистачає рук. За першої можливості почнуться відновлювальні роботи й в інших населених пунктах, що постраждали від військової агресії. Все буде Україна!
Пресслужба Херсонської міської ради