Хвороби птиці й свиней завдають збитків селянам на Херсонщині

2 года назад 0

Осередок небезпечного захворювання птиці виявили у віддаленому селі Геройське на Херсонщині. Тут у приватному господарстві загинуло двійко домашніх гусей. Господар повідомив про це ветеринарів. Співробітники Держпродспоживслужби взяли з тушок проби для лабораторного аналізу. І з’ясували, що гуси інфікувалися «пташиним грипом» — точніше, його штамом А1Н5. 

Начальник управління безпеки харчових продуктів ГУ Держпродспоживслужби Херсонщини Віталій Боярський повідомив, що вся домашня птиця у господарстві, де виявили хворих гусей, вилучена та знищена – зазвичай, у таких випадках її просто спалюють. Втім, обстеження показало, що в інших селян кури, гуси та качки цілком здорові, і симптомів захворювання у них немає. Найвірогідніше, ті двоє гусей підхопили недугу через контакт із дикими перелітними птахами десь на лимані чи ставку. Втім, за рішенням надзвичайної протиепізоотичної комісії, у так звану зону спостереження потрапили не тільки Чорноморський біосферний заповідник і чотири з п’яти районів Херсонщини, а ще й село Василівка на сусідній Миколаївщині. 

Нагадаємо: нещодавно між селами Станіслав та Широка Балка виявили чотири туші молодих свинок, які загинули від африканської чуми свиней. Без сумніву, спалах АЧС також стався на якійсь приватній фермі. Але де саме – поліція ще не з’ясувала.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
Новий день