«Я хочу бути у безпеці на велосипеді». Велосипедисти у Херсоні мітингували під міськрадою

2 года назад 0

"Я хочу бути у безпеці на велосипеді!" З таким закликом сьогодні херсонці вийшли під стіни міської ради. Велосипедисти дзвонили у дзвіночки, щоб влада їх почула та зробила у місті велодоріжки. 

Організатор акції Дмитро Карлюка говорить, 2019-го року була розроблена Програма сприяння розвитку велоінфраструктури у місті. Тепер вони хочуть, щоб міська влада почала її реалізовувати. 

"Ця програма винесена на засідання комісії транспортної. Потім буде і бюджетна комісія. І в кінці кінців ми маємо надію, що 23 липня її депутати приймуть на засіданні міської ради. В усьому світі існує правило – спочатку створюємо інфраструктуру, потім з`являються люди, які нею користуються. У нас трошки викривлено. У нас уже їздить багато велосипедистів вулицями Херсона, але, на жаль, для них не існує велоінфраструктури" , — говорить Карлюка.  

Старша інспекторка пресслужби Патрульної поліції в області Олена Ворфоломєєва розказала, що за 6 місяців цього року зафіксовано 4 ДТП за участі велосипедистів. Четверо травмованих, загиблих немає. Костянтин Бугайов велосипедом користується щодня:

"Пересуватися пішохідними переходами нам не можна, а дороги – іноді проблематично, тому що водії не завжди знають, що велосипедистам можна виїжджати на дорогу і для них це — шок та подив". 
Віталій Таточенко їздить велосипедом з дитинства, професійно — 10 років. На його думку, найбільша проблема у Херсоні – погані дороги. Їхати через велику яму и реагувати на автомобілі, які проїжджають поруч, іноді буває складно, говорить чоловік.  

"Так як ями, ми намагаємося їх об`їхати. А позаду їде автомобіль, який не знає, що ми будемо об`їжджати яму. І так можна потрапити в аварію. Я особисто неодноразово падав через ями. Рятував шолом", каже Таточенко

Олена Гнітецька возить свою доньку велосипедом до дитячого садка. Жінка вважає, що без велодоріжок пересуватися містом буває небезпечно. 
"Ми дуже уважно слідкуємо за правилами дорожнього руху. Проте дуже незручно, коли, наприклад, цього не дотримуються інші водії. Коли вони підрізають, не надають перевагу, навіть, коли ми на головній. Намагаємося не пересуватися тими вулицями, на яких дуже щільний потік машин. Оскільки світлофори, нам часто не надають перевагу. Тому намагаємося об`їжджати такими вулицями, де не дуже багато автомобілів" , розказала Олена.  

За словами Дмитра Карлюки, зараз у Херсоні немає жодної велодоріжки. Щоб нагадати про свої проблеми, учасники акції давали депутатам, які приходили до міськради, подзвонити у велосипедний дзвінок і просили підтримати проєкт розбудови велоінфраструктури у місті. 

UA:Херсон