«Я тут зустріла друзів»: у передмісті Херсона відкрили дитячий простір

5 дней назад 0

У передмісті Херсона відкрили простір дружній до дитини — "Херсонські кавунчики". Хто може туди приходити та чим будуть займатися відвідувачі — дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Нові знайомства, спілкування, повітряні кульки та ігри — діти поділилися враженнями про перше відвідування безпечного простору.

"Я тут зустріла друзів, які будуть сюди приходити", — сказала  Вікторія .

Місцева жителька  Надія Шаба прийшла зі своїм одинадцятирічним сином Дмитром.

"Я задоволена, бо може він трохи адаптується, налагодить спілкування з дітьми, тому що весь час онлайн — це не дуже добре. На нашій вулиці, на жаль, окрім нас нікого немає. Я хочу, щоб він попрацював із психологом. Бо розумію, що він, як дитина, сторонньому може більше розповісти, ніж мені. Я дуже дякую, що зараз для цього є така можливість. Ще й поряд із будинком, не треба нікуди їхати" , — розповіла жінка. Діти граються повітряними кульками. Суспільне Херсон
Херсонка  Наталя Стадник каже, що діти вже два з половиною роки не відвідують школи, тому дуже чекали зустрічі з однолітками.

"Ми дуже раді бачити, що дітей ведуть сюди. Хоч трошечки боїмося, але сподіваємось на краще і хочемо, щоб у наших діток був якийсь розвиток, щоб вони почали хоча б спілкуватися між собою", — сказала Наталя. Директор БФ "Карітас. Херсон" Ігор Макар на відкритті дитячого простору . Суспільне Херсон
Ініціатором створення дитячого простору стала благодійна організація "Карітас. Херсон", розповів її очільник  Ігор Макар .

"Є три вікові групи. У кожній, якщо я не помиляюся, по 16 чоловік. У нас була попередня реєстрація, тому що ми реєструємо тих, хто має нас відвідувати. Але з інших сіл Херсонської територіальної громади до нас теж можуть долучатися діти, якщо батьки будуть їх привозити" , — сказав директор благодійного фонду. Дитяча психологиня Людмила Каляка проводить заняття із дітьми. Суспільне Херсон
У просторі працюють два дитячих психологи. Проводять індивідуальні та групові заходи, окремо з дітьми та батьками, або разом, розповіла дитяча психологиня  Людмила Каляка .

"Ми проводимо групові заходи: тренінги, психологічні ігри. І домовилися з батьками, що казатимемо їм, якщо щось побачимо під час цих заходів" , — сказала Людмила. Координаторка дитячого простору "Херсонські кавунчики" Тетяна. Суспільне Херсон
З дітьми також будуть працювати соціальний педагог та аніматор, повідомила координаторка дитячого простору "Херсонські кавунчики"  Тетяна .

"Аніматор буде влаштовувати активні ігри, кулінарію, уроки по самообороні і навчання рукопашному бою для діток зі старшої вікової групи. Соціальна педагогиня буде працювати з дітками — це неформальне таке навчання. Вона буде займатися з ними інформуванням про безпеку, малюванням, організовувати перегляд фільмів" , — розповіла Тетяна. Діти малюють "Країну своєї мрії" на занятті у просторі "Херсонські кавунчики". Суспільне Херсон
Фасилітаторка  Анастасія  каже, що приміщення простору є також укриттям для дітей. У ньому дуже товсті стіни, але і вдосталь світла.

"Ми працюємо як при світлі, так і при генераторі. У нас є альтернативні джерела енергії. Зараз із війною, на жаль, у наших емоціях є негатив, хвилювання. Потрібно людей з цього якось витягати. Тому ми відкрилися тут саме для того, щоб люди раділи",  — сказала Анастасія. Діти створюють спільний малюнок. Суспільне Херсон
Отримати послуги у кризовому центрі, який працює на базі простору, зможуть і дорослі, повідомив директор благодійного фонду "Карітас. Херсон".

"У нас тут є кризовий центр. Буде в середу відкриття. У ньому працюватимуть юрист, адвокат, кейс-менеджер і дорослий психолог. Тому батьки так само зможуть скористатися центром для того, щоб отримати послуги, яких вони потребують", — сказав Ігор Макар.