Яблука в раціоні щодня зменшують ризики захворювань

5 лет назад 0

Зелене яблуко стало символом нації, яка переймається своїм здоров'ям, поділяє спільні цінності та не боїться їх відстоювати.

Про це написала у Facebook в.о. міністра охорони здоров'я  Уляна Супрун .

"Минулий тиждень став для нас хорошим тренуванням в боротьбі за позитивні зміни, потужним викидом окситоцину та подарував нам нові символи здоров'я. Яблука — корисна та зручна їжа, коли треба очікувати на рішення суду", — пожартувала Супрун, додавши слова подяки всім, хто "були з нами в ці дні та їли зелені яблука".

За її словами, яблука (і не тільки зелені) дуже корисні, їх треба їсти щодня:

  • Яблука містять пектин — розчинну клітковину. В одному яблуку середнього розміру міститься п'ята частина денної норми клітковини. Бактерії, що живуть в нашому кишківнику, утворюють з клітковини жирні кислоти з коротким ланцюгом та незамінні амінокислоти, що нам необхідні.
  • Щодо вітаміну C, то їх в одному яблуку не так багато — десята частина денної норми. Але ж хто зупиняється і з'їдає лише одне яблуко.
  • Яблучна яскрава шкірка — це джерело флавоноїдів, сполук, які мають антиоксидантну дію. Дослідження показали, що споживання яблук та інших яскравих продуктів на чверть знижує ризик раку підшлункової залози.
  • Окрім цього метааналіз про споживання яблук та ризику різних видів раку показав, що яблука допомагають знизити ризики раку легень, а також колоректального раку, молочної залози та шлунково-кишкового тракту.
  • Поліфеноли яблук також зменшують прояви астми, хвороби Альцгеймера, а клітковина стає на заваді атеросклерозу і запобігає коливанню рівня цукру.
  • Яблука в раціоні щодня зменшують ризики появи діабету ІІ типу. В одному 9-річному дослідженні було виявлено, що споживання одного або кількох яблук на день зменшувало ці ризики на 28%, у порівнянні з людьми, що не вживали яблук взагалі.
  • Яблука допомагають берегти здоров'я серця та судин. До прикладу, регулярне споживання свіжих яблук сприяє зниженню рівня тригліцеридів і ліпопротеїнів низької щільності ("поганого" холестерину), але не яблучного соку. Зокрема споживання яблук зменшує ризики інсульту.
  • Яблука запобігають переїданню та допомагають тримати в нормі вагу. Клітковина в них зберігає тривалий ефект насичення. Водночас дослідники виявили, що регулярне споживання багатих на клітковину та з низьким глікемічним індексом фруктів, особливо яблук, пов'язано з найменшою часткою збільшення ваги з часом.

Щоби яблука були максимально корисними, їх треба їсти в свіжому вигляді, ретельно мити, але краще не чистити. Саме в шкірці багато клітковини та поліфенолів. Водночас не варто боятися пестицидів — на яблуках вже не самі пестициди, а їхні залишки, бо пестициди швидко руйнуються на сонці. Цього достатньо, щоби зменшити їхню кількість.