Як біла постільна білизна впливає на ваш сон

6 лет назад 0

Причиною безсоння або погано сну може бути що завгодно: починаючи від перевтоми і закінчуючи щільною вечерею. Але іноді причина може бути не зовсім очевидна – наприклад, колір вашої постільної білизни.

Результати дослідження, проведеного американським Національним фондом сну, свідчать про те, що люди сплять набагато краще, коли їх спальні зручні і чисті, а постільна білизна – білого кольору.

У глобальному опитуванні взяли участь понад 1500 осіб у віці від 25 до 55 років. Серед фізичних причин, які впливали на якість сну, визначили такі: некомфортний матрац і груба постільна білизна, занадто спекотна температура в кімнаті, яскраве світло, запах і сторонній шум.

Але несподіваним відкриттям цього дослідження стало те, що важливим компонентом здорового нічного сну є колір білизни. У той час як м'які подушки і ароматичні свічки виявилися не в змозі вирішити серйозні розлади сну, зміна відтінку постільної білизни допомогло багатьом прекрасно відпочити.

Ідеальне поєднання кольорів для спальні: блідо-рожеві стіни і білосніжні простирадла. І той, і інший відтінок мають ефект транквілізатора і можуть заспокоїти ворожі емоції і розслабити м'язи. Причому, всього за 10-15 хвилин. Біла постіль асоціюється з відчуттям чистоти і спокою, що сприяє кращому сну. А ось яскраві принти і візерунки на текстилі, навпаки, дражнять і збуджують психіку.

Не варто забувати і про якість білизни. Навіть якщо ви придбали білу постіль, важливо, щоб вона була приємною до тіла, в ідеалі – з щільної бавовни або сатину, але ніяк не грубою чи слизькою і задушливими.