Як правильно харчуватися під час посту

6 лет назад 0

Піст – це не лише дієта, але багато людей використовують цей період для того, щоб підготувати своє тіло до літа та розвантажити організм.

Утім, відмова від їжі тваринного походження призводить до низки змін в організмі: як позитивних, так, можливо, і негативних. З одного боку, перехід на рослинний раціон харчування очищає організм від шлаків, зміцнює імунітет, поліпшує роботу внутрішніх органів і самопочуття в цілому. Але разом з тим ми втрачаємо низку важливих для організму вітамінів і мікроелементів.

Як правильно харчуватися під час посту?

Продумуйте раціон

Слідкуйте, щоб у вашому раціоні були присутні каші: вівсяна, гречана, рисова, пшоняна, перлова. Вони є джерелом клітковини, яка сприяє правильному травленню, відновлює мікрофлору кишківника. Також вони багаті вітамінами – В1, В2, В5 і РР і мінералами – К, Mg, Si, Cu, Mn. Багаті рослинним білком бобові, соя і гриби, стануть непоганою заміною м'ясу та рибі. Ну, і, звичайно ж, не забувайте про фрукти і овочі. Свіжі салати, тушковані або приготовані на пару овочі – незамінне джерело вітамінів і мінералів.

Заповнюйте нестачу вітамінів і мікроелементів

Збалансоване й різноманітне харчування, навіть під час строгого посту, може задовольнити організм людини всіма необхідними поживними речовинами. Однак у цей період організм відчуває труднощі з забезпеченням залізом і вітаміном В12. Основне джерело цих незамінних компонентів їжі – м'ясо та морепродукти.

Не переїдайте

Як би не смішно це звучало, але об'їстися можна навіть насінням або яблуками. Важливо пам'ятати, що піст — це, перш за все, стриманість, прагнення до помірності.

Не пропускайте "рибні" дні

Протягом Великого посту є два дні, коли дозволяється вживати рибу — Благовіщення Пресвятої Богородиці та Вхід Господній в Єрусалим. Не нехтуйте "рибними" днями й обов'язково скористайтеся можливістю урізноманітнити свій раціон і поповнити нестачу корисних речовин в організмі. Вибирайте жирні сорти риби – наприклад, норвезьку сьомгу. Адже риба північних морів є незаперечним джерелом таких важливих для нашого організму Омега-3 жирних кислот і вітаміну D. У період посту ці елементи просто незамінні.

Виходьте з поста плавно

Як правило, піст закінчується в день Пасхи рясними застіллями, пікніками, виїздом на природу з шашликами, барбекю, пасками, яйцями і так далі. Після тривалого обмеження в їжі це справжній шок для організму. "Заходьте" в свій звичний режим поступово. Не бажано відразу налягати на м'ясо і ковбаси. Краще почніть з тієї ж риби, кисломолочних продуктів, невеликої кількості нежирної птиці і яєць. Перші два тижні поступово вводите їх раціон, додаючи в день до пісного раціону 1 страву з риби, птиці, яйця та 1 страву з кисломолочних продуктів. І, поступово, до кінця місяця, виходьте на звичайний режим вживання цих продуктів.