Як складатимуть мультипредметний тест для вступу до вишу випускники з Херсонщини

12 месяцев назад 0

Леся Кучерова днями разом з батьками виїхала з тимчасово окупованого Херсона на підконтрольну Україні територію. Їхати на свій страх і ризик без офіційних "зелених" коридорів родина вирішила через те, що Леся цьогоріч завершила навчання у школі і тепер готується до складання мультипредметного тесту для вступу до вишу.

За словами батька абітурієнтки Євгена Кучерова, на запитання дітей і батьків чи можуть скласти іспити якимось чином ті, хто на окупованій території, давали відповідь ні. Треба виїжджати на підконтрольну територію і робити заявку про те, в якому місці ти будеш складати.

Про те, що зараз розробляють алгоритми, за якими абітурієнти з окупованих території можуть спробувати поступити до українських вишів, родина дізналася вже після виїзду. Зараз Леся вирішує, якому університету віддати перевагу.

"Я планую вступити до Києва, до війни хотіла поступити до Харкова. Але якщо у мене буде можливість поступити закордон, то я звісно нею скористаюся" , — каже Леся Кучерова з Херсона.

Марина Коломієць — мати випускника Херсонського політехнічного коледжу. Вони залишаються в окупованому Херсоні. В їх ситуації потрапити на бюджетну форму навчання доволі складно, говорить жінка.

"Щоб вступнику потрапити саме на бюджет потрібно обов’язково складати цей мультитест і особливо в основну сесію, а не в додаткову чи іншу, тому що в усіх інших сесіях, крім основної, можливості вступу на бюджет не буде" , — розказує жінка.

Вікторія Панченко цьогорічна випускниця Новокаховської школи. Дівчина виїхала на підконтрольну територію на 44 день повномасштабного вторгнення Росії.

Зараз Вікторія у Німеччині. Складати національний мультипредметний тест буде дистанційно.

"Якщо я хоча б теоретично розглядала вступ за кордоном, то для мене це не є можливим, тому що школу я закінчила вимушено ще у квітні. Але отримати свідоцтво чи атестат я просто не змогла бо вони наче знаходяться у Кривому Розі, а отримати їх на зараз просто не можливо", — розповідає дівчина.

Вчителька, яка залишається у Херсоні говорить — інформація, яка надходить, щодо формату тестів, постійно змінюється, через що дітям складно підготуватися.

За її словами херсонцям обіцяють спеціальну квоту для тих, хто отримає позитивні результати на вступних випробуваннях.

"Батьки випускників добре пам’ятають, як після анексії Криму випускників звідти брали на бюджет взагалі без іспитів. А наші діти мають ще комусь щось доводити у воєнний час" , — каже вчителька.

Ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський розповів, що дітей з тимчасово окупованих територій українські виші не полишать наодинці із проблемами.

"Якщо зв’язку взагалі не буде, то це певні ризики, але мова йде про те, що будуть певні хвилі вступу, тому я думаю, ми знайдемо варіанти, як діти зможуть вступати до нас, бо тільки потрібен бути мотиваційний лист та співбесіда", — говорить Співаковський.

За словами Олександра Співаковського механізми для вступу випускників з Херсонщини міністерством освіти запропоновані і вони зможуть їх відпрацювати.
Що відомо:

  • Херсонські виші переїхали з тимчасово окупованої території до підконтрольних міст Україні.
  • МОН України призначило виконувачкою обов'язків ректора ХНТУ завідувачку кафедри дизайну Олену Чепелюк. Колишній ректор Юрій Бардачов залишається радником ректора.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.