Як в окупації українці отримують друге громадянство

4 недели назад 0

Очевидці розповіли Novakahovka.city як їм доводилося оформлювати російські документи.

Російський паспорт з повісткою За два тижні українці з тимчасово окупованих територій можуть отримати російські паспорти. Подача заяви та видача документів відбувається у Зеленому Поді. Зі слів очевидців, по суботах “паспортний стіл” працює з 8:00 до 12:00.

У Зеленому Поді немає жодної інформації на дверях "начальника" і відсутність бейджика у посадової особи. Поряд з ним декілька стовпчиків російських паспортів. Знайшовши наші паспорти, нам дали зразок присяги громадянина РФ, який ми вголос прочитали. Самі заповнили бланки присяги, підписали їх, і підписалися в паспортах.

Зі слів очевидців, чоловікам "мобілізаційного віку" дають бланк повістки. У бланку немає інформації про особу, яка надала бланк повістки, тільки підпис. Повістки видають від військкомату "Генического муниципального округа". Чоловікам радять звертатися до “своєї адміністрації”
У повістці не вказано ні часу роботи військкомату, ні даних про час, який необхідний для постановки на облік. Єдине, що вони зробили — це попередили про можливість відповідальності за неприбуття до військкомату, в тому числі і кримінальну.

За російським водійським посвідченням до Чаплинки У Чаплинці знаходиться "МРЭО", тут можна отримати російське водійське посвідчення. З Зеленого Поду до Чаплинки приблизна відстань 126 кілометрів, через Чкалове та Асканію-Нову. Шлях від Зеленого Поду і до Софіївки Новотроїцького району — це суцільне бездоріжжя. Дорога від Софіївки до Чкалового нормальна, новенька, наразі її ремонтують шляхом повного відновлення. Шлях від Чкалового до Чаплинки повністю відновлений.

На шляху до "МРЭО" лише два блок-пости: один в Асканії-Новій на перехресті вулиць Альошиної і Степової, і другий біля с. Ільїнка. На обох блок-постах стоять росіяни з кадирівцями, про що свідчать прапори (російський триколор і кадирівський "Ахмат-Сила"), а також форма та екіпіровка. У кадирівців вона виглядає краще, видно, що їх спонсорують більше, ніж звичайних росіян. Поряд собаки.

Кількість російських військових у Чаплинці зашкалює. "МРЭО ГИБДД" знаходиться в будівлі Чаплинського ЦНАПу по вул. Парковій. Місцеві називають той край "урядовим кварталом", бо поруч знаходиться будівля Чаплинської селищної ради, яку окупанти і колаборанти перетворили на "адміністрацію".

У черзі стоять за отриманням водійського посвідчення, переоформленням своїх транспортних засобів, щоб отримати номерні знаки російського зразка, і частина людей прийшли за паспортами, оскільки тут же розміщена міграційна служба росіян.

В окупантів є бази даних українських водійських посвідчень до 2015 року. Якщо водійське посвідчення вилучено в разі керування транспортними засобами в стані алкогольного сп'яніння, то водію доводиться складати теоретичний іспит. Тим, у кого подібного вилучення немає — отримують посвідчення без іспиту і проходження медичного огляду.

Часи роботи "МРЭО ГИБДД" в Чаплинці вівторок-п'ятниця з 8:00 до 17:00, субота з 8:00 до 16:00, обідня перерва з 12:00 до 13:00.

Ціни в чаплинському АБЦ У Чаплинці колишній "АТБ" окупанти перейменували в "АБЦ". В основному товар завезений з Криму, ціни вищі, ніж у Новокаховській громаді. Наприклад, якщо банка енергетику "Ягуар" тут коштує 70 рублів, то в Чаплинці 90-100 рублів. І так в усьому. Солодощі і не тільки теж коштують в 1,5-2 рази дорожче, ніж в Новій Каховці. Булочки з повидлом вартістю 48 рублів.

Виникає питання: скільки потрібно заробляти в Чаплинці, щоб вистачало на життя? Якщо в Новій Каховці середня зарплата десь 15-20 тисяч рублів, і то люди кажуть, що часом не вистачає, то що тоді казати про Чаплинку?

Російська страховка і вкрадені українські номери У Чаплинці можна оформити російську страховку на транспортні засоби. Але для цього треба переоформити документи разом з номерними знаками. Українські документи і номерні знаки росіяни залишають собі.

Російські військові спеціально знімають свої російські номери і чіпляють українські, коли, наприклад, їдуть в 15-кілометрову зону. Таким чином вони сподіваються, що це їх захистить від атак українських дронів. Тому часто, коли бачиш на їхніх машинах український номер, можна з'ясувати, що цей номер належить зовсім іншій моделі. Так що їхні запевнення, що українські номери утилізуються — це повна брехня.