Як українців дурять на касах у супермаркетах: названо головну хитрість

1 год назад 0

В Україні в супермаркетах та магазинах спеціально встановлюють ціни, які при заокругленні здачі дозволяють більше грошей залишати у продавця. У такому разі краще розплачуватися банківською карткою.

Про це йдеться в .

За правилами округлення вам можуть дати не всю здачу. Суму менше 5 копійок має право залишити собі магазин, а понад 5 копійок – мають "вибачити" покупцю. Часто магазини спеціально встановлюють такі ціни, щоб усі округлення були не на користь покупця.

Наприклад, за ціною 9,96 грн, 9,97 грн, 9,98 грн або 9,99 грн ви все одно повинні заплатити магазину 10 грн. Якщо не хочете переплачувати – використовуйте для розрахунку банківську картку. Тоді правила округлення не діють.

Якщо не хочете заплатити зайве або купити поганий товар , будьте уважні. Звісно ж, передбачити всі варіанти обману дуже складно. Але якщо ви приходите в магазин з чітко сформованим списком покупок, звертати увагу на етикетки і в разі чого перевіряти інформацію – обдурити вас буде складніше, ніж якщо ви зайдете в магазин просто подивитися і купуватимете все поспіль.

Крім того, часто на касах та у відділах магазинів за допомогою простих махінацій можуть показувати неправильну вагу. Іноді при цьому використовують спеціальні грузики, нитки, а окремих випадках просто непомітно кладуть предмети при зважуванні. Тому важливо перевіряти вагу на контрольних вагах не лише на ринках, а й у супермаркетах.

Якщо у вас є сумніви, що ваги працюють правильно – зважте один раз свій телефон на тих вагах, яким ви довіряєте, – пізніше, зваживши свій телефон на вагах продавця, ви зможете перевірити, наскільки коректно вони працюють.

Як повідомляв OBOZREVATEL, дефіцит гречки Україні не загрожує. За даними Мінагрополітики, ще на середину листопада її було намолочено 156 тис. тонн. А щорічна потреба в крупі становить 100-110 тис. тонн.