Які пози для сну найкорисніші

4 года назад 0

Фахівці назвали переваги та недоліки різних поз для сну.

Люди, які віддають перевагу спати в позі на правому боці, часто мають проблеми з органами травлення, застерігають медики. За їхніми словами, в такій позиції шлункова кислота може легко перетікати назад у стравохід. Люди, які звикли спати на правій стороні тіла, страждають від печії і проблем з травленням вдвічі частіше, ніж лівші. Одним з мінусів такої пози для сну є те, що вона ускладнює роботу підшлункової залози через тиск шлунка.

Що стосується сну на лівому боці, вона краща для серця. Наша головна артерія зігнута вліво, організму в цьому положенні легше перекачувати кров.

У той же час поза зародка з зігнутими руками і ногами часто пов'язана з болями в шиї і спині. Бічний сон має плюси для здоров'я, якщо верхня нога злегка підтягнута, а нижня витягнута, відзначають експерти.

Коли улюбленою позою для сну стає "на спині", це пов'язано з певними мінусами для дихання. У такому положенні вищий ризик западання язика, звуження дихальних шляхів, хропіння.

Якщо звуження є серйозним, дихання може іноді зупинятися. Ті, хто спить один, нічого не знають про це, але страждають від таких наслідків, як високий кров'яний тиск і високий пульс, що збільшує ризик серцевого нападу та інсульту.

Поза на животі, відзначають вони, полегшує міжхребцеві диски, підтримує природну кривизну хребта. В цілому, переконані експерти, для організму краще, коли положення тіла уві сні змінюється кілька разів за ніч.